Doktor Apple, AirPod’larını potansiyel olarak yeniden konumlandırabilecek başka bir hızlı top sahası ile geliyor. bir çift premium kulaklık. Apple’ın AirPod’larda USB-C’yi etkinleştirmeye çalıştığı bildiriliyor. Yaklaşan Vision Pro kulaklıkve tomurcukların, bir memleket doktorunun büyük boy kulak termometresi gibi kulaktan kullanıcının iç sıcaklığını okuyabilmesinin yollarını tasarlayın.

Bu son kısım, Apple’ın birinci sınıf kulaklık teknolojisinin en ilginç kullanım durumlarından biridir. Bloomberg’den Mark Gurman bildirildi teknoloji devi, giyilebilir teknolojisini doğrudan 10 milyar dolarlık tıp teknolojisi endüstrisi için yönlendiriyorulaşıyormuş gibi 3 trilyon dolar değerleme kahrolası para zaten yeterli değildi.

Birçok akıllı saat gibi, elma izle zaten vücut ısısını algılıyor. Bu cihazların hiçbiri tıbbi sınıfa yakın herhangi bir şey için derecelendirilmemiş olsa da, ısıyı ölçmek bilekte kulaktan ölçmekten çok daha zordur. bu Apple Watch, bu verileri yalnızca kullanıcılar boştayken veya uykudayken toplar. Apple teşvik edebilir kullanıcılar Ateşli hissediyorlarsa AirPods’larını fişe takın.

AirPods ayrıca potansiyel olarak işitme kaybı taramasına da yardımcı olabilir. Rapor, Apple’ın kullanıcılara farklı tonlar ve sesler çalacağını ve ardından hangisini algılayabildiklerini sorduğunu belirtiyor. Yine de, gerçekten tıbbi bir cihaz olarak nitelendirilebilmesi için Gıda ve İlaç Dairesi’nden düzenleyici onay alması gerekir. elma izle şu anda FDA onaylı EKG teknolojisi içerir kalp ritmini ölçmek için, bu nedenle Apple kulak giyilebilir cihazlarını sağlık teknolojisi alternatifi. Son patent başvurularına dayanarak, Apple taşındı teknolojisini bir fitness/sağlık bağlamında yorumlamaya yönelik. Patentler, Apple’ın tam olarak kullandığını gösteriyor tüm vücut için giyilebilir cihaz paketi izleme Ve tüm vücut tarama.

Cupertino şirketinin tomurcuklarının, bir şirket olarak verimli bir şekilde çalıştığı çoktan kaydedildi. işitme cihazlarına daha ucuz alternatif Canlı Dinleme özelliği sayesinde. elma var bildirildiğine göre, bu planları geliştirmek için geleneksel işitme cihazı şirketlerinden daha fazla mühendis işe aldı. Gurman’a göre Apple, AirPod’ları tıbbi sınıfa eşdeğer bir yere konumlandırmak için potansiyel olarak daha fazla yol düşünüyor. cihazlar.

Bu teknoloji birkaç yıl sonra olabilir. Gurman’ın belirttiği gibi Apple, AirPod’ları ile üç yıllık bir döngü içinde ve biz 2. Nesil AirPods Pro’yu geçen yıl daha yeni aldık. Bu arada, Apple daha çok Vision Pro MR kulaklığını kapıdan çıkarmaya odaklanıyor. 2. nesil AirPods Pro’nun kulaklıkla bir miktar ara bağlantısı olmalıdır. iOS 17 ile birlikte çıkan gürültü engelleme ve şeffaflık modları arasında otomatik olarak geçiş yapmak için uzamsal ses ve yeni özelliklerden yararlanın.

Apple’ın da hareketli daha yaygın Doluyor kablolar. Anahtar USB-C’ye hizalamak Apple’ın daha evrensel şarj standardına geçmeyi planladığı bildirildi. sonraki iPhone modeli. Yapımı eğlenceli USB-C hileleri geçersiz ancak, büyük planın yalnızca bir parçasıdır. Bazı raporlar şunu kaydetti: Apple enerji ve veri aktarımını kısabilir Apple marka olmayan kablolarda. Apple’ın AirPod’ları için de özel kabloları varsayılan hale getirmekten kaçınması için hiçbir neden yok.


Gizmodo’nun tüketici elektroniği seçimlerinden daha fazlasını ister misiniz? için kılavuzlarımıza göz atın. en iyi telefonlar, en iyi dizüstü bilgisayarlar, en iyi kameralar, en iyi televizyonlar, en iyi yazıcılarVe en iyi tabletler. Bir sonraki büyük şey hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, şu kılavuzumuza bakın: eiPhone 15 hakkında bildiğimiz her şey. Tıklamak Burada The Inventory’deki arkadaşlarımız sayesinde günün en iyi fırsatlarından tasarruf etmek için.genel-7