Apple’ın gerçek kablosuz stereo kulaklıkları olan AirPods’un, kullanıcıların işitmelerini izlemelerine ve vücut sıcaklıklarını takip etmelerine olanak tanıyan sağlıkla ilgili özellikler için destek alacağı bildirilirken, şirket AirPods Pro’yu bir işitme cihazı olarak konumlandırmayı planlıyor. Popüler kablosuz kulaklıklar, kullanıcıların üçüncü taraf uygulamaları kullanarak odyogram almasına izin verirken, temel sıcaklık izleme özelliğine sahip Apple Watch Series 8 ve Watch Ultra. Ancak Cupertino şirketinin yakın zamanda yeni AirPods ve AirPods Pro modellerini piyasaya sürmesi beklenmiyor.

Haftalık Power On haber bülteninde, Bloomberg’den Mark Gurman devletler Apple, kullanıcının sesleri ne kadar iyi duyabildiğini kontrol etmek için bir test içerecek olan AirPod’lara “ana” sağlık özellikleri eklemek için çalışıyor. Üçüncü taraf uygulamaları, kullanıcıların AirPods Pro’yu kullanarak bir odyogram oluşturmasına zaten izin veriyor; bu da, Apple’ın yakında çıkacak olan kulak sağlığı izleme özelliğinin Mimi gibi uygulamaları kullanıma sunulduğunda geçersiz hale getirebileceğini gösteriyor. Gürman, Apple’ın ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) tezgah üstü işitme cihazı satışına izin vermesinden yaklaşık bir yıl sonra AirPods’u işitme cihazı olarak konumlandırmayı planladığını da belirtiyor.

Geçen yıl Apple, sıcaklık algılama desteğine sahip Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra’yı tanıttı. Bu akıllı saatler yalnızca doğurganlık takibi için kullanılsa da, Gurman’a göre şirket, kullanıcının vücut ısısını kulak kanalından izleme yeteneği eklemek için AirPod’lara sensörler eklemek için çalışıyor. Bu, kullanıcıları hasta olabilecekleri konusunda önceden uyarmak için kullanılabilir, diyor ve bu sağlık özelliklerinin “birkaç ay hatta yıllarca uzakta olduğunu” da sözlerine ekliyor.

iPhone 15 serisi akıllı telefonlar gibi, Apple’ın da AirPods ve AirPods Pro’yu bir USB Type-C bağlantı noktasına yükseltmek için çalıştığı söyleniyor. Gurman, Apple’ın rakiplerinin daha ucuz teklifleriyle daha iyi rekabet edebilmek için 2019’da piyasaya sürülen AirPods’un (2.

Bu yılın başlarında, TF Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2023’ün üçüncü çeyreğinde AirPods Pro’nun (2. iPad modelleri ve Apple TV için Siri Remote. MagSafe uyumlu şarj kutusuyla yenilenen birinci nesil AirPods Pro’nun, müşterilerin şarj kutusuyla birlikte yeni bir kulaklık almasını gerektirdiğini belirtmekte fayda var.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8