Yazar Akiva Goldsman, efsanevi aktör Robin Williams’la tanıştığında harika bir zaman geçirdiğini hatırladı. Batman Sonsuza Kadar The Riddler rolünde. Williams’ın çizgi roman filmleriyle bir geçmişi vardı ve ünlü bir canlı aksiyon uyarlamasında başrol oynamıştı. temel reis çizgi roman Ayrıca 1989’da Joker rolü için düşünülmüştü. yarasa Adam Sonunda Jack Nicholson’a giden ve ilk taslağında Mister Mxyzptlk’i oynayacak adaylardan biri olan film. Süpermen III.GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN


Akiva Goldsman, Robin Williams ile çalışmasını bir röportajda anlattı. Oynatma Listesi. tarafından San Francisco’ya gönderildi. Batman Sonsuza Kadar yönetmen Joel Schumacher, Goldsman Williams’ın evine davet edildi, böylece ikisi The Riddler’ın senaryosunun yönü hakkında beyin fırtınası yapabilirdi. Goldsman, deneyimi güzel olarak nitelendirdi ve Williams’ın kendisini “çok kibar.”

İlgili: Batman Forever Teorisi Her Şeyin Bruce’un Rüyası Olduğunu İddia EdiyorRobin Williams’ın The Riddler İçin Harika Fikirleri Vardı

Birlikte geçirdikleri zaman ve düşündükleri fikirler hakkında ayrıntılara girmemekle birlikte, Akiva Goldsman, Riddler’ı Robin Williams ile tartıştığı bir günün ardından ne kadar üretken olduğunu anlattı. Goldsman, dahi kelimesinin Williams’ın yaratıcılığını yakalamadığını söyleyerek, sanki Williams’ın “kafasını açmıştı ve evren onunla konuşacaktıGörünüşe göre Williams, Williams’ın evinden ayrıldıktan sonra Goldsman’ın evini aradı ve o sırada Goldsman’ın kız arkadaşının inanamayarak tekrar oynadığına dair bir mesaj bıraktı.

Robin Williams neden Batman’i sonsuza kadar terk etti?

Batman Sonsuza Kadar İki Yüzlü Bilmececi

Ne yazık ki, görünüşe göre Goldsman ile anlaşsa da, Robin Williams sonunda ayrılmaya karar verdi. Batman Sonsuza Kadar ve arkasındaki Riddler rolü. akiva Goldsman, bunun yönetmen Joel Schumacher ile bir anlaşmazlıktan kaynaklandığını ve ikisinin nasıl olduğunu söyledi “göz göze gelmediGoldsman ayrıntıları açıklamadı, ancak daha sonra pek çok kişinin Schmacher’in Batman hakkındaki çılgınca yorumuna katılmadığını not etti, ancak kendisi bunun “kaynağa veya en azından kaynağın bir sürümüne daha sadık.”

Serbest bırakılmasının ardından Williams’ın çalışmaları göz önüne alındığında Batman Sonsuza Kadar 1995’te, The Riddler’ı Schumacher’in öngördüğünden daha karanlık bir şekilde oynamayı tercih etmiş olabileceğini hayal etmek kolay. Williams mükemmel bir komedyen iken, uzun metrajlı filmlerde daha dramatik roller üstlenmeye başlamıştı bile. O zamana kadar Williams, filmdeki çalışmasıyla zaten iki Oscar adaylığı kazanmıştı. Ölü Ozanlar Derneği Ve Günaydın Vietnam. Williams’ın yaşayan bir çizgi film karakteri olarak tiplendirilmekten korkması ve Schumacher’in filminde The Riddler’ı oynaması muhtemel görünüyor. Batman Sonsuza Kadar eski zemini geri alırdı.

Williams nihayet 1997’de yaptığı çalışmayla Oscar kazandı. İyi Niyet Avı, ve sonraki filmlerinde daha beyinsel ve kötü karakterleri oynamaya devam etti. Williams’ın The Riddler olarak nasıl olabileceğini hayal etmek zor olsa da Batman Sonsuza Kadar2002 gerilim filminde katil Walter Finch rolüyle Uykusuzluk hastalığı Finch, suçunu araştıran yozlaşmış dedektifi manipüle etmek için polis prosedürü bilgisini kullanırken yaklaşır. Tesadüfen, Uykusuzluk hastalığı yönetmen Christopher Nolan, üç Batman filmi çekmeye devam etti, ancak The Riddler rolünde Robin Williams ile değil.

Anahtar Yayın Tarihlerisinema-1