Apple’ın bu yılın sonlarında piyasaya çıkacak olan yeni Vision Pro kulaklığı, kontrol için el izleme ve göz izleme kullanacak, ancak Apple bir zamanlar parmakla takılan bir giriş cihazı olarak görüyordu. BloombergBugünün Mark Gürman’ı Açık haber bülteni.

Gürman, Vision Pro’nun geliştirme döngüsünün başlarında, Apple’ın HTC gibi şirketlerin üçüncü taraf sanal gerçeklik denetleyicilerini test ettiğini söyledi. Daha sonra, parmakla takılan cihaza baktı – aslında, 2015’te şirketten bir akıllı yüzük patenti ortaya çıktı, ancak o zamanlar karma gerçeklik kulaklığına özgü bir şey değil, genel bir giyilebilir cihaz olarak görülüyordu.

Gurman, sonunda şirketin Vision Pro’yu kontrol etmek için göz izleme ve el hareketleri kullanmanın “daha zarif çözüm” olduğuna karar verdiğini söylüyor. Kendi Nilay Patel’imiz kulaklığı “şimdiye kadarki en iyi kulaklık demosu” olarak adlandırarak test ettiğinde, göz izlemenin sağlam olduğunu düşündü ve ellerinizi yanlarınızda veya kucağınızda tutarak başparmağınız ve işaret parmağınızla birlikte hafifçe vurabileceğinizi onayladı. seçim yapmak için – burada ellerinizi havada sallamak veya nesneleri işaret etmek yok.genel-2