Uyarı: Bu Makale Star Trek: Strange New Worlds 2. Sezon 3. Bölüm – “Yarın ve Yarın ve Yarın” için SPOILER İçerirUzay Yolu: Garip Yeni Dünyalarortak showrunner Akiva Goldsman, Star Trek’in zaman çizelgesinde ve kanonunda büyük bir değişikliğin 2. sezonun 3. bölümü olan “Tomorrow and Tomorrow and Tomorrow”da olduğunu doğruladı. Teğmen La’an Noonien-Singh (Christina Chong) ve Kaptan James T. Kirk’ün (Paul Wesley) alternatif gerçeklik versiyonu 21. yüzyıl Toronto’suna zamanda geri gönderildiklerinde, Romulanların tarihi değiştirmek ve onu engellemek için yaptığı bir komployu ortaya çıkarırlar. insanlık uzaya gitmekten La’an, zamansal odak noktasının, henüz bir çocuk olan süper kötü atası Khan (Desmond Sivan) olduğunu öğrenir. La’an, Khan’ı suikastten koruyarak tarihi kurtarır, ancak Khan’ın 21. yüzyılda Dünya’da olması Star Trek kanonunu değiştirir.GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN


Ile konuşmak Sinema Harmanı, Akiva Goldsman bunu doğrular Garip Yeni Dünyalar 2. sezon, 3. bölüm, genç bir Khan’ı 21. yüzyıl Toronto’suna yerleştiriyor, aslında, yerleşik Star Trek kanonunun yeniden işlenmesi. Goldsman nasıl ve neden olduğunu ayrıntılarıyla anlatıyor Garip Yeni Dünyalar Öjeni Savaşları ve III. Aşağıdaki alıntıyı okuyun:

Bu bir düzeltmedir. Çünkü aksi halde saçma olur ya da Star Trek bizim evrenimizde olmaktan çıkar… Bu arada, bu 1. Sezonda oldu, yani bu 2. Sezon değil [issue]. Pilot bir konu. Star Trek’in istek uyandıran bir gelecek olmasını istiyoruz. Bir Yıldız Filosu olarak Federasyon’a girmeyi hayal edebilmek istiyoruz. Bence işin eğlenceli kısmı kısmen bu. Ve böylece, Star Trek’i zaman çizelgemizde tutmak için tarihleri ​​ileri almaya devam ediyoruz. Belli bir noktada, yapamayacağız. Ama açıkçası, Öjeni Savaşlarının 90’larda olduğunu söylemeye başlarsanız, gerçek dünya açısından biraz istek uyandırıyorsunuz.


Star Trek Canon için Garip Yeni Dünyaların Zaman Çizelgesi Değişikliği Ne Anlama Geliyor?

Yıldız Savaşları gelen kanon Orijinal Seri ileriye doğru, Khan Noonien-Singh (Ricardo Montalban) ve Öjenik Savaşlarının 1990’larda gerçekleştiğini ve III. Fakat, Uzay Yolu: Garip Yeni Dünyalar“düzeltme,” Akiva Goldsman’ın dediği gibi, tarihleri ​​yukarı kaydırır. İçinde Garip Yeni Dünyalargözden geçirilmiş kanon, Khan 21. yüzyılda doğdu ve Öjeni Savaşları ile III.

Khan’a suikast düzenlemeyi planlayan zamanda yolculuk yapan Romulan Sera’nın (Adelaide Kane) yaptığı açıklama, Romulanların Dünya’ya sızarak insanlık tarihine müdahale ederek John F. Kennedy suikastı ve Çernobil gibi olayların insan ırkını uzak tutmasına neden olduğuydu. uzaya gitmek Ama zamanın kendisi “geri itmek” böylece önemli olaylar şimdi daha sonra oluyor ve Khan’ın tüm geçmişini değiştiriyor (ve onu Kanadalı yapıyor). Açıkçası, bu değişiklikler Star Trek kanonunu kökten etkiliyor, ancak Garip Yeni Dünyalar‘ yaratıcıların franchise’ı koruma yolu “istek uyandıran.” Umarım, gözden geçirilmiş tarihin nasıl olduğuna dair daha büyük bir plan vardır. Uzay Yolu: Garip Yeni Dünyalar genel franchise için sıralanacaktır.

Uzay Yolu: Garip Yeni Dünyalar 2. sezon Paramount+’ta Perşembe günleri yayınlanıyor.

Kaynak: CinemaBlendsinema-1