Son zamanlarda yayınlananların hayranı olduğum halde Asus ROG Ally, Windows destekli yeni bir avuçiçi oyun cihazı, yalan söylemeyeceğim ve cihazın hatasız olmadığını söylemeyeceğim. Güncellenmiş 319 üretici yazılımının oyun performansı, reklamı yapılandan daha az pil ömrü ve şüpheli yapı kalitesi arasında, çeşitli kaynaklar tarafından bildirildiği üzere artık microSD kart hasarına neden olan bir sorun var.

Bu raporlar hafta sonu Asus ROG Ally’de çıkmaya başladı. alt düzenleme birden fazla kişi, bir zamanlar çalışır durumda olan microSD kartın artık Asus ROG Ally ile çalışmadığını ve test edildikten sonra diğer cihazlarla artık çalışmadığını belirttiğinde. Görünüşe göre bu, Nisan 2023 ve Mayıs 2023’te üretilen birimlerin başına geliyor.

Bazıları bunun bir sürücü sorunu olduğundan şüphelenirken, diğerleri microSD kart okuyucunun microSD kartlarına kalıcı olarak zarar verdiğine inanıyor. Bununla ilgili bir dizi konuyu okuyabilirsiniz. Burada. Daha ucuz microSD kartlara ek olarak, öbür dünyaya da gönderilen bir dizi SanDisk ve Samsung kart var. Bir kişi, Ally ile kullanılan microSD’nin artık çalışmadığını doğrulamak için Samsung tarafından sağlanan bir aracı kullanacak kadar ileri gitti – Burada.

Bu, maliyeti de yüksek olan yeni bir oyun cihazı için cesaret verici bir haber değil. 700 dolar. Neyse ki Best Buy, Asus ROG Ally ile ilgili bir sorun olduğundan şüphelenenleri geri alıyor ve 14 günlük iade süresi içinde değiştiriyor veya para iadesi yapıyor. Mağazanın bir seçeneği olduğundan değil. Yakınımdaki birden fazla Best Buys’ta birkaç arkadaşım olduğunu görünce onlara değiştirilen veya değiştirilen birim sayısını sordum; mağazalarının hepsinde birden fazla ROG Ally’nin şu veya bu nedenle iade edildiğini veya değiştirildiğini gördüklerini onayladılar. Bu notta, raflarda olmayanları yeni birimler olarak satın almayın.

Bunun neden olduğuna gelince, benim tahminim bunun egzoz bağlantı noktalarının microSD kart okuyucuya çok yakın olmasından kaynaklanabileceği ve esasen microSD kartların kızarması. Elektronikler sıcağı sevmez ve sürekli olarak ısıyla bombardımana tutulduğunda çok ince bir kartın iyi sonuç vermeyeceğinden şüpheliyim. Tabii ki, bunların hepsi spekülasyon, ancak çoğu el cihazının kart okuyucuları ısı egzoz bağlantı noktasına bu kadar yakın yerleştirmemesinin nedeni muhtemelen budur.

SSD’mi zaten değiştirdiğim ve dürüst olmak gerekirse, bir deneyin parçası olarak pahalı bir microSD’yi kızartmak isteyeceğimi düşünmediğim için bunu kendim denemedim.

Bir Asus ROG Ally’niz varsa ve zaten kullanımda olan bir microSD kartınız varsa, onu oyunda tutmak isteyip istemediğinize karar vermek size kalmış. Asus’tan resmi bir güncelleme olmadığı için neler olup bittiğini bilmiyoruz ve belki de pahalı olabilecek bir teknolojiyi kızartmak istemezsiniz. Hangi kalitede microSD kartınız olduğu umurumda değil; bu çoğu birimi etkiliyorsa, sizi de etkileme olasılığı yüksektir. Bunun yerine, zaten dahil olan SSD’yi kullanın veya SSD’yi daha yüksek bir kapasiteyle değiştirmeyi göze alabiliyorsanız, şimdilik en iyi seçeneğiniz budur. Yapmak zorunda değilsin, ama şu anda bulunduğumuz yer burası.

Son olaylar hakkında Asus’a yazdım ve neler olduğuna dair bir güncelleme alacağımızı umuyorum.

kaynaklar: Reddit, En İyi Satın Almaoyun-4