Güney Koreli holdingin yaklaşmakta olan kapaklı katlanabilir telefonu Samsung Galaxy Z Flip 5, kapak ekranında Google Haritalar desteği içerebilir. Geçen yılki Galaxy Z Flip 4 akıllı telefonun çok daha küçük 1,9 inçlik bir dış ekranı varken, önümüzdeki ay piyasaya çıkması beklenen telefonun klasör şeklinde 3,4 inçlik bir ekrana sahip olduğu söyleniyor. Samsung Galaxy Z Flip 5’in şirketin Temmuz ayındaki bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 5, Galaxy Tab S9 serisi, Galaxy Watch 6 serisi ve Galaxy Buds 3 ile birlikte görücüye çıkacağı bildiriliyor.

Geçen hafta, Samsung’un Galaxy Z Flip 5 kapak ekranında Google uygulamalarının optimize edilmiş sürümleri için destek sunacağı bildirildi. Uygulamaların listesi Google Mesajları, YouTube ve Google Haritalar’ı içeriyordu. Şimdi, bir ihbarcı (Twitter: @chunvn8888) tekrarlanan Samsung Galaxy Z Flip 5’in katlandığında akıllı telefonda Google Haritalar desteğine sahip olacağı iddiası.

Samsung’un rakipleri Oppo, Motorola ve Vivo, yakında çıkacak olan telefonla rekabet edecek büyük dış ekranlara sahip akıllı telefonları tanıttı. Bununla birlikte, bu akıllı telefonlar arasında yalnızca katlanabilir telefonun dünya çapında piyasaya sürülmesinin ardından 3 Temmuz’da Hindistan’da piyasaya sürülecek olan Motorola Razr 40 Ultra, Google Haritalar’ı ve uygulamaların diğer optimize edilmiş sürümlerini kapak ekranında gösterebilir. Öte yandan Oppo Find N2 Flip, sınırlı işlevsellik sunan kilit ekranında belirli uygulamalardan widget’lar gösterebilir.

Yaklaşan Galaxy Z Flip 5’in görüntüleri geçen ay tipster Steve Hemmerstoffer (Twitter: @OnLeaks) tarafından sızdırıldı ve resimler kapaklı katlanabilir telefonun çok daha büyük bir kapak ekranına sahip olduğunu gösteriyor. 3.4 inç boyutunda olacağı söyleniyor, bu da Oppo Find N2 Flip’ten oldukça büyük olacağı ancak yakın zamanda piyasaya sürülen Motorola Razr 40 Ultra’daki 3.6 inçlik ekrandan daha küçük olacağı anlamına geliyor.

Samsung Galaxy Z Flip 5’in önümüzdeki ay şirketin bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Akıllı telefon üreticisinin ayrıca Galaxy Z Fold 5’in yanı sıra Galaxy Watch 6 serisi, Galaxy Tab S9 serisi ve Galaxy Buds 3’ü de tanıtması bekleniyor. Samsung, bir sonraki Unpacked etkinliğinin Temmuz ayında gerçekleşeceğini doğrulamış olsa da, henüz belirli bir tarih açıklamadı veya etkinlikte hangi cihazları tanıtmayı planladığını açıklamadı.


Google I/O 2023, arama devinin ilk katlanabilir telefonunun ve Pixel markalı tabletinin lansmanının yanı sıra yapay zekaya önem verdiğini defalarca söylediğini gördü. Bu yıl şirket, uygulamalarını, hizmetlerini ve Android işletim sistemini yapay zeka teknolojisiyle güçlendirecek. Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8