Ne bilmek istiyorsun

  • Microsoft ve ABD FTC, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını engellemeye yönelik bir ihtiyati tedbir kararıyla ilgili olarak yasal işlem başlatıyor.
  • Microsoft, mobil oyun pazarına girmek için Call of Duty ve Candy Crush yapımcısını satın almak istiyor.
  • Sony gibi oyuncular, pazar liderliği pozisyonuna sahip olmalarına rağmen, anlaşmaya karşı yoğun bir şekilde lobi yapıyorlar.
  • Bugün, Xbox lideri Phil Spencer kürsüde FTC avukatlarına yanıt olarak yorumlarda bulundu.
  • Spencer, Sony’nin Minecraft ve Fallout 76 gibi Microsoft oyunlarından kazandığı parayı Xbox’ı baltalamak ve devre dışı bırakmak için etkili bir şekilde kullandığını söylüyor.

Microsoft ile FTC arasında Activision/Blizzard’ın satın alınmasıyla ilgili devam eden davanın ikinci gününde Phil Spencer kürsüye çıktı.

Xbox’ın PlayStation’da oyun yayınlarken nasıl hissettiği sorulduğunda Phil Spencer, “PlayStation, PS5’teki Xbox Oyunlarından kazandıkları parayı, Xbox Platformunda engellenecek diğer oyunların ödemesini yapmak için kullanıyor” dedi. PlayStation’ın bir oyunun satışının% 30’luk payını Xbox’ın “pazarda hayatta kalması” için kullandığını belirtti. Microsoft, Minecraft, Minecraft Dungeons, Fallout 76 ve içeriği, Elder Scrolls Online ve çok daha fazlası dahil olmak üzere PlayStation’da çeşitli oyunlar yayınlamaktadır. Spencer’ın yorumları, Sony’nin Microsoft’un kendi oyunlarından aldığı fonu kullanarak aktif olarak Microsoft’u baltalamaya çalıştığı bir senaryoya işaret ediyor.genel-20