Alan Wake 2’nin iki kampanyasından biri o kadar korkutucu ki, geliştirici Remedy Entertainment, diğer kahramanın Bright Falls dünyasını oyuncular için bir “nefes” olarak görüyor – birçok korkuya rağmen.

Alan Wake’in yardımcı yönetmeni Kyle Rowley ve kıdemli anlatı tasarımcısı Molly Maloney ile Alan Wake 2’nin uygulamalı bir demosunun ardından bir röportaj için otururken, bana Alan Wake’in oynadığı, öteki dünya boyutunda geçen kampanyanın Dark Place o kadar ürkütücü ki, kıyaslandığında, yardımcı kahramanın Saga Anderson’ın kampanyası kasıtlı olarak daha hafif ve daha tuhaf olacak şekilde hızlandırıldı – yine de geyik kafalı tarikatçılar, doğaüstü yaratıklar ve korkularla dolu olmasına rağmen.

Şimdi oynuyor: Alan Wake 2 Oynanış İzlenimleri | Yaz Oyunu Festivali 2023

Kyle Rowley, Dark Place’den farklı olarak (Alan Wake’in muhtemelen New York City’deki zamanının çarpık anılarına benzeyen kabus gibi bir diyarda tek başına kapana kısıldığı yer), Bright Falls’ın bol bol alaycı olacağını söyledi. Oh, ve hatta gün ışığı.

Rowley, “Gündüz sahnelerimiz var. Konuşacak ilginç karakterlerimiz var,” dedi, “Bu ikiliği ve bu iki deneyimi yaratarak, oyuncunun ‘Oh, aslında, biliyor musun, bu sekans’ gibi olmasına izin vermek istedik. [in the Dark Place] benim için biraz fazla korkutucu – Saga’nın Bright Falls’ta olduğunu hatırlıyorum, bu yüzden bunu yapacağım ve bazı ilginç insanlarla konuşacağım'”, oyuncuların dinlenme odalarında yapabileceği (oyun Resident Evil’i ele alıyor) tarzı güvenli odalar).

Bright Falls’u ve tüm tuhaflıklarını keşfetmek, ilk oyunun temel ilkelerinden biriydi, bu yüzden memnuniyetle karşılıyoruz. Orijinalde, oyuncular Alan Wake olarak kendilerini görünüşte pastoral ve masum küçük Bright Falls kasabasına ve tüm Amerikan hassasiyetlerine kaptırma şansına sahipti: Oh, Deer Diner’da takılmak, Alan Wake’in takıntılı sunucusuyla konuşmak veya dinlemek köşedeki stanttaki Anderson kardeşlere Harry Nillson’ın Coconut şarkısından bahsediyor. Ancak bu sefer, bir dizi ritüel cinayeti araştırmak için küçük kasabaya gelen FBI ajanı Saga Anderson’ın bakış açısıyla keşfedeceksiniz.

Bütün bunlar, Saga’nın kampanyasının alışkanlık yine de korkutucu ol. Molly Maloney, “Parkta yürüyüş değil,” dedi. “Korkuya sonsuza kadar dayanamazsın. Gülmeye, ağlamaya ihtiyacın varmış gibi, anlıyor musun?”

Alan Wake 2’nin uygulamalı ön izlemesi sırasında, Saga Anderson’ın oynanışının bazılarını görme fırsatım oldu; bu, tüm hesaplara göre hala ürkütücüydü ve atlama korkuları, gergin yakın karşılaşmalar ve kalıcı bir başgösteren korku duygusuyla doluydu. Ancak daha hayatta kalma-korku tarzı oynanışı arasında, Saga’nın kanıtlar üzerinde derin derin düşündüğü ve kasaba halkından bazılarıyla konuşmak da dahil olmak üzere çevresini araştırdığı daha sessiz anlar vardı.

Kyle’ın oyunun ana ilham kaynaklarından biri olarak belirttiği Coen Brothers filmlerini anımsatan bir denge. Korku olmasa da, bana özellikle Miller’s Crossing ve Fargo’yu hatırlattı, her ikisi de yoğun ve grafik şiddet sahneleri içeriyordu ve genellikle daha saçma (ama yine de inanılmaz derecede inandırıcı) karakterlerinin daha temelli yaşamlarıyla iç içe geçmişti. Gerginliği delip geçen ve oldukça zor olan konuya katlanmayı kolaylaştıran hassas bir denge.

Yine de, Alan Wake’in oynanışının nasıl göründüğünü henüz tam olarak bilmiyoruz. Bright Falls bizim gerçekliğimize dayansa da, aksine, Dark Place tam gelişmiş, durmak bilmeyen bir kabus gibi görünüyor. Hala cevaplanmamış pek çok soru varken, oynanış tanıtım fragmanında gördüğümüz 11 ipucundan oluşan bir galeri oluşturduk. Ek olarak, oyunun yazarı/yönetmeni Sam Lake ile Alan Wake’i orijinalinden 13 yıl sonra geri getirme ve neden bazen cevaplardansa sorularla baş başa kalmanın daha iyi olduğu hakkında konuştuk. Alan Wake 2’nin Epic Game Store’a özel Xbox Series X|S, PS5 ve PC için 17 Ekim’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1