Şu anda Rusya’da en çok çalınan bütçe arabaları ilgili Hyundai Solaris ve Kia Rio. Andrey Kondrashov’un Laboratuvarı başkanı ve hırsızlığa karşı koruma uzmanı Andrey Kondrashov, Gazeta.Ru’ya bundan bahsetti.


Midjourney sinir ağı tarafından üretilen

Bu arabalar sadece arabalar çok popüler ve yaygın olduğu için değil, aynı zamanda taksi şirketlerinde aktif olarak kullanıldığı için de sıklıkla çalınmaktadır ki bu da yedek parça talebinin çok fazla olduğu anlamına gelmektedir. Çalınan arabalar genellikle sonraki satış için yedek parçalara gider.

Bugün en çok çalınan ekonomik arabalar, taksi filolarında kullanılanlardır. Bunlar Kia Rio ve Hyundai Solaris. Modern koşullarda, çoğunlukla yedek parça olarak kullanılırlar. Taksi filoları maliyetleri düşürür ve kullanılmış parçalarla arabaları onarır.


Araba paylaşım şirketleri ayrıca kazalarda hasar gören arabaların onarımını kullanılmış parça kullanan araba servislerine yaptırır.

Maalesef kaynak, listedeki diğer liderler hakkında hiçbir şey söylemedi, ancak sıradan kullanıcılar arasında popüler olan ve taksilerde aktif olarak kullanılan diğer arabaların sıklıkla çalındığı varsayılabilir.genel-22