2020-2021 patlaması sırasında Solo Girişim Kapitalisti veya bilindiği şekliyle Solo GP olsaydınız, özellikle o dönemin değerlemeleri sık sık düştüğü için, şimdi başınız belada olabilir. Bununla birlikte, Solo GP modeli ABD’de birkaç yıldır ortalıkta dolaşırken, bu VC modeli Avrupa’ya yeterince geç geldi ve çok ortaklı şirketlerden ince seçimler bulan birçok Avrupa girişimi için daha uygun bir yol haline geldi. Bu düşüş piyasasında VC fonları.

Örneğin, bu eğilimden yararlanan Hypernova, Avrupa’daki Tekli GP’leri finanse etmek amacıyla geçen yıl başlatılan 25 milyon dolarlık bir fon fonu.

Eğilim hissedilir.

Girişimlerin Altını Çiz başlattı geçen yıl Romanya’da, tanınmış ekosistem oyuncusu Bogdan Iordache ile dümende. Geçen yıl ABD’de Nichole Wischoff’un Solo GP firması Wischoff Ventures, 20 milyon dolarlık ikinci bir fonu kapattı. Örneğin, bu yıl Asya’da AngelList mezunu Wing Vasiksiri’nin AUM’si 14 milyon dolara ulaştı.

Avrupa’daki Solo GP partisine en son katılan, log-time teknoloji sahne oyuncusu Robin Haak.

fırlatıyor Robin Sermayeşu anda 3 milyon Euro’luk ilk kapanışa ulaştığını ve 10-20 Euro’luk son kapanışı hedeflediğini söylüyor. Melek, tohum öncesi ve tohum finansman turlarına katılacak.

Jobspotting’in eski kurucusu (SmartRecruiters Inc. tarafından 2017’de San Francisco’dan satın alındı) N26’da ilk kontrol yatırımcısıydı ve Frontify, Algolia ve Aircall dahil olmak üzere 20’den fazla başka yatırım yaptı. Haak ayrıca daha önce Revaia Growth One’ın Genel Ortağıydı.

Robin Capital’in mevcut portföyü, Beam, Kombo ve M2’deki ilk yatırımlardan oluşmaktadır.

Haak bana “tedarik ve hizmet sağlayan yüzlerce operatörden oluşan bir ağa sahip olduğunu” söyledi. Ayrıca, Fabrice Grinda (Alibaba’nın ilk yatırımcılarından), Julian Blessin (TIER Mobility’nin Kurucu Ortağı) ve Jerome Ternynck’in (SmartRecruiters’ın Kurucusu ve CEO’su) yer aldığı katma değerli bir Sınırlı İş Ortağı tabanım var.”

Haak, fonunu “öncelikle Avrupa, İsrail ve ABD’deki seçkin girişimcilere, yazılım abonelik işletmelerine odaklanan” olarak tanımlıyor. Dikey-agnostik olacak ve esas olarak Tohumdan Tohuma.

Bana e-posta yoluyla “Yatırım stratejimiz Avrupa, ABD ve İsrail’i kapsıyor ve bu bölgelere doğrudan katılımımla bilgilendirildim” dedi.

“ABD’de SmartRecruiters, Fransa’da Revaia, Almanya’da Jobspotting, İsrail’de Axel Springer ve İskandinavya’da Slush gibi şirketlerin kurulmasına yardım ettim. Berlin merkezli olduğumuz için DACH bölgesinin bizim için sağlam bir temel olmaya devam etmesi bekleniyor” dedi.

Tek başına pratisyen hekimler, eğer bağış toplama zamanını doğru ayarlarlarsa oldukça büyüyebilirler.

Geçen yıl Ullas Naik liderliğindeki Streamlined Ventures, en yeni iki fonu için 140 milyon dolarlık yeni sermaye taahhüdü sağladı ve yönetilen toplam fonları sekize çıkardı ve yönetim altındaki varlıklar yaklaşık 325 milyon dolara ulaştı.genel-24