Nokia G42 5G’nin yakında küresel pazarlarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Resmi duyurudan önce akıllı telefon, fiyat detaylarını ve teknik özelliklerini açıklayan bir Hollanda e-ticaret sitesinde listelendi. Nokia G42 5G, 90 Hz yenileme hızına sahip 6,56 inç HD+ ekranla listeleniyor. Qualcomm’un Snapdragon 480+ SoC tarafından destekleniyor gibi görünüyor. Akıllı telefon, kullanıcı için sökme ve ekran veya pil değiştirme işlemlerini kolaylaştırmak üzere tasarlanan Nokia’nın “QuickFix” teknolojisi ile piyasaya sürülebilir. mAh pil, akıllı telefonun diğer önemli özellikleridir.

Habersiz Nokia G42 5G, Danimarka perakende web sitesi Fotex’te ortaya çıktı. şimdi kaldırıldı listeleme (alındı Google’ın önbelleği aracılığıyla) ilk oldu benekli Nokiamob.net tarafından. Listeye göre, Nokia G42 5G’nin fiyatı 1.999 DKK (kabaca 24.100 Rs). RAM ve depolama varyantları şu anda bilinmiyor. Lavanta ve Meteor Grisi renk seçenekleri ile gösterilmiştir. Nokia’nın telefon için üç yıllık üretici garantisi verdiği söyleniyor.

Nokia G42 5G’nin, 90Hz yenileme hızı ve 20:9 en boy oranına sahip 6.56 inç HD+ (720 x 1.612 piksel) ekrana sahip Android 13 işletim sisteminde çalışacağı söyleniyor. Ekran, selfie kamerasını barındırmak için su damlası tarzı bir çentiğe sahip gibi görünüyor. E-ticaret listesi, kaputun altında 6 GB’a kadar RAM ve 128 GB depolama ile bir Snapdragon 480+ SoC önerir.

Nokia G42’nin QuickFix onarılabilirliğine sahip olduğu gösterilmiştir. Bu özellikle kullanıcılar, iFixit’ten alınan onarım kılavuzları, araçlar ve parçalarla Nokia cihazının pilini, şarj bağlantı noktasını ve ekranını kendileri değiştirebilir.

Optik açısından, Nokia G42 5G, arkada 50 megapiksel ana sensör ve iki adet 2 megapiksel ikincil sensör ile üçlü kamera kurulumuna sahip olacak şekilde listeleniyor. Özçekimler için 8 megapiksel ön kamera olabilir. Liste, 20W hızlı şarj desteğine sahip cihazda 5.000mAh pil öneriyor.


Motorola Edge 40, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Edge 30’un halefi olarak kısa süre önce ülkede görücüye çıktı. Nothing Phone 1 veya Realme Pro+ yerine bu telefonu satın almalı mısınız? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, FacebookVe Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Twitter, Hizmetler ve Şirketler İçin Daha Derin Ortaklığı Keşfetmek İçin Google Cloud’a Ödemeye Devam Ediyor: Rapor

genel-8