Bird Buddy, akıllı ev teknolojisini en eski eğlencelerden birine getiriyor; bu akıllı yemlik, cihaza konan her kuşun fotoğrafını ve videosunu çeker, böylece bahçenizi ziyaret eden her kuşun dijital kaydına sahip olursunuz.

Ek olarak, Bird Buddy ayrıca her kuşu tanımlayacak ve size kuş hakkında birçok bilgi verecek, böylece tüylü arkadaşlarınız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Dahası, abonelik ücreti yoktur, bu nedenle ödemeniz gereken tek yinelenen maliyet kuş yemidir. Bird Buddy incelememin geri kalanı, bunun neden çevredeki en akıllı kuş besleyici olduğunu düşündüğümü size bildirecek – orada çok fazla olduğundan değil.

Bird Buddy incelemesi: Tasarım

Bird Buddy, her iki tarafında eğimli bir çatı bulunan küçük bir kuş evine benziyor. Ana gövde yarı saydam bir plastikten yapılmıştır, böylece yemlikte ne kadar kuş yemi olduğunu görebilirsiniz; kamera modülü için bir mıknatıs aracılığıyla takılan bir ek var. Altta kuş yemlerinin yerçekimiyle aktığı küçük bir tepsi var ve hemen önünde kuşlar için küçük bir levrek var. Yemliğin çatısı, arkadaşlarınızı kuru tutmak için önden biraz sarkıyor.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Bird Buddy’nin tasarımında hoşuma gitmeyen tek şey, besleyiciye daha fazla tohum yükleme mandalıydı. Arka üstte üçgen bir kapıdır ve o kadar küçüktür ki, birlikte verilen kap kullanılmadan daha fazla tohum eklemek neredeyse imkansızdır. O zaman bile, besleyicinin ve bardağın tasarımı, tüm içeriğini kolayca besleyiciye dökemeyeceğiniz şekildedir. BirdKiss’in yüklenmesi biraz daha kolaydır; tüm çatı menteşeleri, tohumları dökmenize izin vermek için açılır.

Bird Buddy dışarıda kuruldu

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Ancak, Bird Buddy’nin güneş panellerinin doğrudan çatısına yerleştirilmesini seviyorum; BirdKiss ile panel ayrıdır ve bu da daha az zarif bir tasarım sağlar.

Bird Buddy dışarıda kuruldu

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Bird Buddy, besleyicinin altına vidaladığınız bir direk montajı ile birlikte gelir. Keşke bir sıkma vidası olsaydı; Ben koyduktan sonra besleyicinin sallanmamasını sağlamak için biraz koli bandı kullanmak zorunda kaldım.

Bird Buddy incelemesi: Fiyat ve bulunabilirlikgenel-26