Yönetilen algılama ve yanıt (MDR) sağlayıcısı eSentire, varlık ve güvenlik açığı verilerini, güvenlik telemetrisini ve diğer siber güvenlik bilgileri kaynaklarını sorgulamak için makine öğrenimi destekli bir araç olan eSentire AI Investigator’ı duyurdu. Amaç? Güvenlik araştırmalarını, tehdit yanıtını ve tehdit avcılığını iyileştirmek için.

Yeni güvenlik açıkları ve yeni tehdit aktörleri ortaya çıksa bile, mevcut sorunlar varlığını sürdürür. Artan bilgi havuzu ve insan siber güvenlik yeteneğinin süregelen kıtlığı, güvenlik sorunlarını bulmaya ve düzeltmeye yönelik otomatik araçlara olan talebi artırıyor. Şirkete göre, eSentire AI Investigator, MDR müşterilerinden gelen doğal dil sorgularını yanıtlamak için üretken yapay zekayı (ChatGPT’nin arkasındaki aynı teknoloji) kullanıyor ve onlara daha geniş güvenlik olaylarının ve trendlerinin nasıl etkileyebileceğini göstermek için çeşitli dahili ve harici kaynaklardan alınan bilgileri sağlıyor. onların işleri.

eSentire hizmet birimleri, verimliliği artırmak ve yanıt süresini kısaltmak için eSentire AI Investigator’ı da kullanır. Şirket, aracın eSentire’ın siber müdahale ekibinden gelen insan geri bildirimleriyle şekillenen bir milyondan fazla araştırma ve yanıttan oluşan araştırma veri setine göre eğitildiğini ve tehdit düzeltme önlemlerini hızlı bir şekilde bulmak ve önermek için eğitildiğini söyledi. eSentire AI Investigator’ı kullanan şirket, bilinmeyen tehditleri kontrol altına almak için ortalama sürenin 15 dakika olduğunu iddia etti. Şirket ayrıca, aracı bir tehdit algılayan ve etkisiz hale getiren küresel bir tehdit taraması için kredilendirdi. son Batloader kötü amaçlı yazılım kampanyası.

bu eSentire Yapay Zeka Araştırmacısı araç, eSentire Insight Portal aracılığıyla özel önizlemede mevcuttur.

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. Günlük veya haftalık olarak doğrudan e-posta gelen kutunuza teslim edilir.siber-1