2023 Kia Soul'un gösterge paneli.

Aracınızda maliyetli bir onarım işinden kaçınmanın en kolay yolu, kontrol panelinizde uyarı ışıkları açılır açılmaz aracınızı teslim almaktır, ancak bu, her bir gösterge paneli sembolünün ne anlama geldiğini anladığınızı varsayar.ve arabanız yardım için uzandığında. Arabanızın ne dediğini bildiğinizden emin olmak için iki şeyden birini yapabilirsiniz: üzerinden oku Manuel veya yükseltmek iOS 17 müsait olduğunda, bu da iPhone’unuzu bir hasta arabanız için tercüman.

Bir Reddit kullanıcısına göre iOS 17’nin beta sürümünün test edilmesi, artık herkes ücretsiz olarak indirebilir ve deneyebilir (riski kendilerine ait olmak üzere), Görsel Arama özelliğinin yetenekleri şu şekilde genişletilmektedir: bir aracın kontrol panelindeki tüm çeşitli sembolleri içerirHVAC kontrolleri için kullanılan etiketlerden yalnızca bir sorun olduğunda yanan uyarı ışıklarına kadar her şey. Reddit kullanıcısı yahlover iOS 17 betasına ait birkaç ekran görüntüsü paylaştı bir arabanın tehlike ışıklarını açan düğmeyi etiketleyen çift üçgen ve hatta ön camın buzunu çözen ayar gibi sembolleri başarılı bir şekilde tanımak ve açıklamak. Apple, görüntülerle ilgili yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Apple, iPhone’un kamerasıyla çekilen fotoğrafları analiz etmek ve bunları deşifre etmeye çalışmak için yapay zekayı kullanan Görsel Arama adlı iOS 15 özelliğini tanıttı., sağlama çekimde ne olduğu hakkında daha fazla bilgi. iPhone’a, parkta yakaladığınız köpeğin cinsini veya komşunuzun bahçesinde ne tür bir çiçeğin büyüdüğünü belirleme gücü verdi.

Bu, yapay zekanın pratik faydalarını gösteren bir uygulamadır ve Apple, Görsel Arama özelliğinin yeteneklerini genişletmeye devam etmektedir. Geçen ay, şirket duyurdu iOS ve iPadOS’e gelen yeni erişilebilirlik özellikleri Büyüteç uygulamasına gelen İşaretle ve Konuş özelliği dahil Mikrodalga fırın üzerindeki çeşitli düğmeler gibi mobil cihazları tarafından otomatik olarak tanınması ve yüksek sesle okunması için metin etiketi olan bir şeye işaret etme engelliler.

Bu semboller artık tüm araçlarda neredeyse evrensel olmasına rağmen, özellikle yeni sürücüler için hala şifreli olabilir. Ve sonunda araç panolarının tümü, kontroller ve uyarılar hakkında daha açıklayıcı bilgiler sağlama yeteneğine sahip dev ekranlar olacak olsa da, bugün kullanılan standart pano ikonografisinin sonsuza dek ortadan kalkması onlarca yıl alacak.genel-7