Tipik Souls tarzında, Elden Ring’in Lands Between’ın kaderini belirleyen birkaç farklı sonu vardır. Bununla birlikte, devasa harita ve şifreli bilgi arasında, hepsini bulmak biraz zorlaşıyor. Özellikle çoğunun bir tür Büyük Rün – bir İyileştirme Rünü – elde etmek için bir NPC görevini tamamlayarak bir tür önkoşulu olduğunda.

Çoğu biraz farklılık gösterse de, çok azı büyük farklılıklar gösterir, ancak ortak olan bir şey var: İçlerinde neler olup bittiği hakkında hiçbir fikriniz olmayacak. Bununla birlikte, oyunun nüanslarına derinlemesine dalmadan, yalnızca görsellerden yola çıkarak Elden Ring’deki en iyi son hakkında temel bir fikre sahip olacaksınız. Tüm sonları bir araya topladık ve bu kılavuzda nasıl elde edileceğini açıkladık.

Oh, ve ileride bazı büyük spoiler bekleyin. Yani, uyarıldınız ve hala yapabiliyorsanız geri dönün.

1

Yıldız Çağı

Ona bakarsanız herhangi bir son iyi olabilirken, Elden Ring’in en iyi sonu perspektife indirgenir. Benim için bu, oyuncular arasında pek çok tartışmaya yol açan Yıldızların Çağı. Destansı bir hikaye için üzücü bir son gibi görünse de aslında sonun yeni başlangıcıdır. Ne de olsa, çarpıcı ara sahnede görüldüğü gibi, yeni waifu’nuzla kozmosta gezinmekten daha fazlası var.

Ranni’nin görev dizisini yaparken, sonunda onun Dış Tanrıların karışmadığı yeni bir düzen yaratma hilesini öğreneceksiniz. Bunu başarmak için Ranni, eşiyle birlikte, Marika’yı bir kenara atarak tanrılığa yükselir ve düzenini Aradaki Topraklardan uzağa alarak insanlığı canlandırır. Bu bir yalnızlık düzeni gibi görünebilir, ancak insanlığın kendi yolunu çizmesine izin verir.

Benimki altından değil, soğuk gecenin yıldızları ve ayı olacak. Onları ayaklarımızın altındaki topraktan uzak tutardım. Şu anda olduğu gibi, hayat, ruhlar ve düzen birbirine sıkı sıkıya bağlıdır, ama onları çok uzaklara alırdım.

Cadı Ranni

Bunun, Aradaki Toprakları diğer boşluktan doğan varlıklara karşı savunmasız bıraktığı da varsayılabilir. Ancak bu varlıklar, güç peşinde koşarak bölgeyi işgal ettiler ve halkın kaderini belirleyen bir düzen olmadığı için artık burada işleri yok. Artı, sırf bu dünyanın acımasız kaderini sıfırlamak için çok daha iyi günler görmüş eski bir tahta çıkma fikri pek çekici değil.

Nasıl alınır

Ranni ile yıldızlar arasındaki bin yıllık yolculuğunuza başlamak için onun görev dizisini tamamlamanız gerekecek. Elden Ring’deki birkaç bakire arasında hiçbiri Ranni’nin karmaşıklığına ve onun ruhani güzelliğine ayak uyduramaz. En uzun olmasına rağmen, görev dizisi en sürükleyici olmasa da kolayca biridir. İşte hızlı bir şekilde nasıl oynandığı:

 • Onunla ilk önce Elleh Kilisesi’nde buluşacaksınız.
 • Ranni ile bir sonraki görüşme, onun davasına sadakat yemini ettiğiniz Üç Kızkardeş Yükselişi’nde.
 • Bundan sonra, bir dizi nefes kesici yerde karmaşık ama aynı derecede zorlayıcı bir yolculuk var.
 • Bazı zorunlu adımlar Nokron’dan Fingerslayer Blade’i almayı, Ainsel River’da minyatür Ranni ile konuşmayı ve Dark Moon Ring’i almak için Baleful Shadow’u yenmeyi içerir. Bu, sonun gerçekleşmesi için onun eşi olmanızı sağlar.

2

Çılgın Alevin Efendisi

Çılgın Alevlerin Efendisi Elden Yüzüğü Biten

Elden Ring’deki en iyi sonlar listemizde sıradaki, Çılgın Alevin Efendisi. Blessing of Despair’in aksine, bu sonun müstehcen şeytani öncülünü sevmekten kendinizi alamıyorsunuz. Ve oyuncuların yeni waifu’larıyla evrende maceraya atılmanın yanında sevebilecekleri şey, diğer waifu’larından bir düşman yaratmakla yetindikleri sürece alev alev yanan bir dünyadır.

Başlangıçta başarmak için yola çıktığınız şeyin kaotik bir sonu ve Büyük İrade’nin ayak işlerini yürütmek için açıkça zor bir hayır. Ne de olsa, tamamen kaosla ilgili bir Dış Tanrı olan Çılgın Alevin Efendisi olmak için Çılgın Alev’in yanında yer alıyorsunuz. Ama her şeyin sonunda, hala başka bir diyetin esaretiyle sınırlısın.

Nasıl alınır

İki Parmak, Yüce İrade ve Altın Düzen’e hizmet etmekle ilgili olsa da, Lyndell’in birçok katmanının altında, Çılgın Alev için tek vasal olarak hareket eden ekstra basamaklı akranı yatıyor. Çılgın Alev ile dolduğunuzda, Placidusax’ın arenasında Miquella’s Needle’ı kullanmadığınız sürece diğer tüm Elden Ring sonlarından mahrum kalacağınızı unutmayın.

Bahsedildiği gibi, Erdtree’yi henüz yakmadıysanız, üç parmakla etkileşim, Melena’nın bizi yakalamaya yemin ettiği ekstra bir ara sahneyi tetikler.

 • Yeraltı Saklanma Alanı ve Kraliyet Başkenti’nin altındaki Terkedilmişler Katedrali’nin yakınındaki Üç Parmak ile etkileşim kurun.
 • Kapıya yaklaştığınızda, Üç Parmağa giden kapının kilidini açmak için tüm zırhları çıkardığınızdan emin olun.

3

Umutsuzluğun Kutsaması

Blessing of Despair Ending

Shattering sayesinde dünya zaten yeterince kasvetliyken, Blessing of Despair gidişatı daha da kasvetli hale getiriyor. Bu, bazıları için en kötü son gibi görünebilir, ancak hey, ekranınızdan koklayabileceğiniz o tuhaf görünümlü gaz bulutları için ekstra puan.

Elden Ring’deki bu son, Aradaki Toprakları bir lanetle rahatsız eder. Doğmuş herkesin Tohum Yatağı Laneti’ne maruz kaldığı bir yer. Daha grotesk ayrıntılara inecek olursak, lanetle doğanların Omens, yuk! Bu, Elden Ring’de nefret edilen bir şey olan ruhlarının Erdtree’de geri dönüşümünü engeller.

Etrafında çok az ayrıntı olsa da, oyuncu spekülasyonları için çok şey var. şekilsiz anne Omens ve Seedbed Curse ile ilişkili olduğu için bir eli olabilir. Ancak sonunda Elden Lord olurken, yine de Büyük İrade’ye meydan okumuyorsunuz.

Nasıl alınır

Zaten tahmin etmiş olabileceğiniz gibi, Blessing of Despair sonunun Loathsome Dung Eater ve Mending Rune of the Fell Curse ile çok ilgisi var. Böyle bir dünya görmek onun en büyük dileği ve eğer bu çekici görünüyorsa, bunu gerçekleştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Tamir Rune’unu şu şekilde elde edebilirsiniz:

 • Onun hayalet bedeniyle Yuvarlak Masa Kalesi’nde buluştuktan sonra, Gübre Yiyen için Tohum Yatağı Lanetlerinin peşine düşeceksiniz.
 • Ona ilk Tohum Yatağı Lanetini verdiğinizde, gerçek bedenini Yeraltı Saklama Alanında hapsedilmiş bulacaksınız.
 • Bir Seedbed Curse elde etmek için Blackguard Big Böcürts görev dizisini tamamladığınızdan emin olun.
 • Gübre Yiyen’e beş Tohum Yatağı Lanetinin hepsini verdikten sonra, Düşen Lanetin Onarıcı Rünü ile ödüllendirilirsiniz.

4

Alacakaranlık Çağı

Age of Duskborn Bitiş

Elden Ring’in örtüsünü üstlendiğiniz başka bir sona geçmek, Age of Duskborn’dur. Öyle ya da böyle, bu sonuçlar Aradaki Topraklardaki kontrolsüz acıları hafifletiyor gibi görünüyor. Bu, diyarı Altın Tarikat’ın yaratılışının getirdiği ölümsüzlük lanetinden kurtarır.

Bu, Lands Between’a doğal dengeyi geri getirirken, şifreli irfan aynı zamanda bunun bir sürü ölümsüz getirdiğini de ima ediyor. Ölümü Yaşayanlar. Yani, gerçekte, ölümü tamamen geri getirmiyorsunuz.

Yine de Godwin’in çürümüş cesedi, sonun son ara sahnesinde bir kamera hücresi yapsaydı kesinlikle harika olurdu. Bunun dışında, dünyayı örten puslu sis dışında pek bir fark yok.

Nasıl alınır

Dusborn Çağı, esrarengiz Fia’nın Ölüm Prensi’nin Onarıcı Rune’unu almak için görev dizisini tamamlayarak ortaya çıkar. Bununla birlikte, birkaç NPC iç içe geçtiği için bu biraz karmaşıktır.

Görünüşe göre Fia’da sıcak kucaklamalarından daha fazlası var ve gerçekten de Ölüm Yatağı Arkadaşı lakabını koruyor. İşte arayışının hızlı bir özeti.

 • Roundtable Hold’da Fia ile karşılaştıktan sonra, iki Shardbearers’ı yenin. Ondan sonra onunla konuş ve Yıpranmış Hançer’i al.
 • Ondan sonra, D, Hunter of the Dead ve Black Knife Catacombs’ta bulunan Black Knifeprint’e ihtiyacı olan Rogier ile konuşun.
 • Daha sonra, yeni açılan bir kapıda D’nin cesediyle demircinin yanında Fia’yı bulacaksınız.
 • Görevinin geri kalanı, Ölümün Laneti’ni beklediği Derinkök Derinliklerine inecek. Bu anahtar öğeyi Ranni’nin görev dizisinde ilerledikten sonra bulacaksınız.
 • Son olarak, ona Lichdragon Fortissax boss dövüşünü tetikleyecek öğeyi verin. Öldürüldükten sonra, Fia’nın cesediyle etkileşime girerek Ölüm Prensi’nin Onarıcı Rune’unu kazanırsınız.

5

Düzen Çağı

Age of Order Ending Elden Ring

The Age of Order, Elden Lord olduğunuz vanilya sonunun üç çeşidinden biridir, ancak yalnızca Lands Between yeni bir çağ başlatır. Bununla birlikte, Elden Ring’de sona eren Age of Order, Age of Fracture’a biraz benziyor, ancak altın sinematikler söz konusu olduğunda, işleri bir adım öteye taşıyor.

Bununla birlikte, irfan açısından Elden Ring, muğlaklıklarının çoğunu yoruma bırakıyor ve Age of Order’ı, Büyük İrade’nin Altın Düzen üzerindeki etkisini dizginlediğiniz bir çağ olarak düşünebilirsiniz. Dünyayı işgal eden Dışsal Tanrıların çoğunun gizli amaçları vardı ve Yüce İrade de farklı değil.

Elden Ring’i Onarıcı Rune of Perfect Order ile onarmak, yeni bir Golden Order yaratır. Dış etkilerden arınmış biri. Tanrılar hâlâ oradalar ama en azından bu ütopik ortamda uslu duruyorlar. Sonuç olarak, bu sonuç bir gelişme gibi görünebilir, ancak altın parıltısı olan her şey değil. Ne de olsa, tanrıların kararsızlığını paylaşmadığımızı kim söyleyebilir?

Nasıl alınır

Bu sona ulaşmak, Kusursuz Düzenin Tamir Rune’unu gerektirir. Bu harika rünü devasa harita boyunca Goldmask ve Brother Corhyn olarak bilinen ahmak çiftini takip ederek elde edersiniz. İşte bunun kısa bir özeti ve Çılgın Alevi miras almadığınızdan emin olun:

 • İlk toplantınız Yuvarlak Masa Kalesi’nde Kardeş Corhyn ile olacak.
 • Hikayeyi, Kardeş Corhyn’in Altın Maske’yi aramak üzere ayrılmasına yetecek kadar ilerletin.
 • Birader Corhyn, bölgenin kuzeyindeki Altus Yaylası’na taşınıyor. Altus Otoyol Kavşağı zarafet sitesi.
 • Bu noktada, Road of Iniquity Side Path of lütuf sahasının yakınındaki kırık büyük köprüde Goldmask ile de buluşacaksınız.
 • Kardeş Corhyn’e Goldmask’ın Konumunu bildirin, oraya yarı yarıya gidecek. Ondan sonra ikisiyle de köprüde buluş.
 • Bir sonraki konumları için ikisi de Kolezyum’un batısındaki bir uçurumun üzerindeki Kraliyet Başkenti Lyndell’e taşınacaklar.
 • İkili, Başkent Lyndell’deki Radagon Heykeli’nin önünde Gerileme Yasası Büyüsünü kullanmayı içeren bir bilmece tasarlıyor. Burada olan şey, Radagon ve Marika’nın aslında tek ve aynı olduğu büyük bir bükülme.
 • Çifte bunu bildirdikten sonra, onları Devlerin Dağ Tepeleri’nde bulacaksınız. yakınında bir köprüde duruyorlar. Hayalci Harabeleri.
 • Ardından, Crumbling Farum Azula’da Malieth’i yenerek Lyndell, Ashen Capial’a erişin. Goldmask’ın ölü bedenini Mending Rune of Perfect düzeniyle aynı kolezyumun yanında bulacaksınız.

6

Kırılma Yaşı

Kırık Çağı Bitiş Elden Ring

Bu listeyi, Elden Ring’in karmaşık anlatı örgüsüne son veren vanilya ile sonlandırıyoruz. Yapmaya karar verdiğiniz gibi Elden Lord olmanızda özellikle yanlış olan bir şey yok. Sonuç olarak, Elden Ring’i onararak Lands Between’ın parçalanmış bir versiyonuna hükmediyorsunuz. Yukarıda belirtilen sonlar, bunun yalnızca yeniden görünümleridir, ancak verecek daha çok şeyi vardır.

Dark Souls’un “Ateş Çağı” bitişi gibi, Çatlak Çağı da fırtına öncesi sessizliktir. Bu, Ranni gibi birçok Yarı Tanrı’nın çaresizce kaçmaya çalıştığı Büyük İrade’nin bir kuklası olduğunuz anlamına gelir. Aradaki Topraklar, başka bir lütuf rehberliğinde Tarnished kellenizi almaya gelmeden önce, kısa süreli bir barış dönemine geri döner.

Nasıl alınır

Elden Ring’in standart sonu olarak, Age of Fracture’a ulaşmak basittir. Katılacak yan görevler yok ve en az üç kristal taşıyıcı patronu yenmek dışında herhangi bir ekstra öğe içermiyor. Sizi diğer sonlardan alıkoymayacak olsa da, pek çok içeriği kaçıracağınız için bu yol ilk oyun geçişleri için önerilmez. Bunu nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Herhangi üç kristal taşıyıcı patronu yenin.
 • Age of Fracture bitişine ulaşmak için yenilmesi gereken en belirgin patronlar Godrick, Renalla ve Margot’dur.
 • Çılgın Aleve dönme.

Son düşünceler

Elden Ring’in sonu hakkında bilmeniz gereken her şey bu. En iyi son söz konusu olduğunda, her birinin kendi sonu var ama benim için kolayca Yıldızlar Çağı. Bununla birlikte, Elden Ring’in tekrar oynama değeri göz önüne alındığında, oyunun tüm sonlarını elde etmek için oyunu birkaç kez ziyaret edeceğinizden eminiz. Ve o zamana kadar, nüanslarını da daha iyi anlayacaksın.oyun-5