Geçen haftadan sonra resimler Samsung Galaxy Z Katlama 5 ve des Samsung Galaxy Z Flip 5 Ortaya çıktığında, sızıntı yapanların Samsung’un yaklaşan cihazlarıyla ilgili gizli materyalleri yayınlamaktan çok uzak olduğu görülüyor. Bu sefer Galaxy Tab S9 ve Galaxy Watch 6’nın iddia edilen tanıtım fotoğrafları yayınlandı ve Android tabletin su geçirmez olacağına dair yeni ipuçları verirken, Galaxy Watch 6 ve 6 Pro’nun daha ince çerçevelere kavuşacağına dair yeni ipuçları verildi.


Samsung Galaxy Tab S9 su girişine karşı korumalıdır

Bu yılın başlarında, Samsung Galaxy Tab S9’un su geçirmez olabileceği bildirildi. Bir ihbarcının şimdi paylaştığı görüntü, Galaxy Tab S9 modellerinin gerçekten de arkalarında bazı su sıçramaları olduğunu dolaylı olarak doğruluyor gibi görünüyor. İpuçları ayrıca üç tabletin animasyonlu dalga duvar kağıdına kadar uzanır.

Su girişine karşı olası sertifikaya ek olarak, bu tabletlerin S Pen ile uyumlu olması da şaşırtıcı değil çünkü Galaxy Tab S serisinin temel özelliği bu. Galaxy Tab S9 Ultra ayrıca çentikli ekranını da koruyor; bu, meslektaşımız Casi’nin incelediği Galaxy Tab S8 Ultra ile aynı çift selfie kamerası kurulumuna sahip olduğu anlamına gelebilir.

Samsung Galaxy Sekme S9

Samsung Galaxy Tab S9’un çizimi, tabletlerin suya dayanıklı olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. / © SnoopyTech

Tüm Galaxy Tab S9’un bir AMOLED panel ile geleceği tahmin ediliyor. Buna karşılık, geçen yılın Tab S8’i yalnızca bir LCD panelle gelirken, daha modern panel Plus ve Ultra modellerine ayrılmıştı. Bunun da ötesinde, Qualcomm’un hız aşırtmalı Snapdragon 8 Gen 2’sinin (Galaxy için) üç modele güç vermesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Watch 6 Classic, mekanik dönen bir çerçeveye kavuşuyor

Samsung’un büyük ihtimalle 26 Temmuz’da Güney Kore’de düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde tanıtacağı Android tabletlerin yanı sıra Galaxy Watch 6 akıllı saatlerinin render görüntüleri de internette yer aldı. Bunlar, öncekilerle aynı yuvarlak şekli gösteriyor, ancak Wear OS 4.0’a sahip iki akıllı saatin düz ekranları ve daha ince çerçeveleri var.

Samsung Galaksi İzle 6 Pro

Samsung Galaxy Watch 6 Classic’in (Pro) resmi görüntüsü, dönen çerçevenin geri dönüşünü gösteriyor. / © WinFuture.de

İlginç bir şekilde, artık Pro yerine Klasik olarak adlandırılan daha büyük Galaxy Watch 6, dönen bir çerçeve ile görülebiliyor. Bu değişiklikle ilgili pek çok söylenti var, bu yüzden nihayet nasıl uygulandığına daha iyi bir göz atabiliyoruz. Son olarak bahsi geçen model, biraz revize edilmiş iki düğmeli bir düzen ile karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaksi İzle 6

Samsung Galaxy Watch 6, daha ince bir çerçeveye sahiptir. / © WinFuture.de

Görünüşe göre, Samsung’un Galaxy Watch 6 serisi, biraz daha hızlı işlemci ve daha iyi ekran çözünürlüğü ile yeni bir Exynos W930 yonga setine sahip olabilir. Yeni çip ayrıca akıllı saat çiftine daha uzun pil ömrü sağlayabilir. Saatlerin BioActive sensörünün ve diğer izleme özelliklerinin bu yıl kayda değer bir gelişme gösterip göstermeyeceği bilinmiyor.

Samsung, tarih henüz belirlenmemiş olsa da önümüzdeki ay Güney Kore’de Galaxy Unpacked etkinliğini düzenleyeceğini duyurdu. 26 Temmuz 2023 Çarşamba günü başlayacağına inanılırken, ABD’de de paralel bir gösterim planlanıyor.

Yaklaşan Samsung cihazlarından hangisini en çok dört gözle bekliyorsunuz? Cevaplarınızı yorumlara yazın.genel-27