Warner Bros.’un Flaş ve Disney/Pixar’ın elemental her ikisi de hafta sonu Çin’de yavaş bir başlangıç ​​yaptı, tıpkı Kuzey Amerika’da yaptıkları gibi.

İki film, onları izleyen Çinli sinemaseverlerden oldukça olumlu sosyal puanlar aldı, ancak gerçek bilet satışları arzulanan çok şey bıraktı.

Flaş Bölgesel danışmanlık şirketi Artisan Gateway’in verilerine göre, önizlemeler dahil 13,8 milyon dolarla ilk sırada yer alırken, Elemental sadece 5,3 milyon dolarla üçüncü sırada yer aldı. Yerel biletleme devi Maoyan şu anda projelendiriyor Flaş yaklaşık 27 milyon doları aşmak ve elemental yaklaşık 18 milyon dolar ile bitirmek.

Flaş Maoyan’dan 9,3, Tao Piao Piao’dan 9,5 ve Douban’dan 8 sosyal puanları var – bir ABD süper kahraman unvanı için sağlıklı derecelendirmeler. elemental aynı servislerden 9.3/9.2/7.4 puan aldı. Bununla birlikte, her iki başlık da sinema koltuklarını Çinli tüketicilerle dolduracak kadar ilgi görmedi.

Geçen haftanın gişe şampiyonu Paramount’s Transformers: Canavarların Yükselişi yüzde 69 kayarak ikinci sıraya yükseldi ve çerçeve için 12,4 milyon dolar ekledi. Film, yerel sinemalarda iki haftada 61,7 milyon dolar kazandı; Transformatörler franchise.

Sony’nin Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde üçüncü haftasonunda dördüncü sıraya geriledi ve 3,7 milyon dolar kazandı. Mevcut toplamı 41,3 milyon dolar.

Bu yaz Çinli düzenleyiciler, Hollywood filmlerine çekici çıkış tarihleri ​​ve yerel pazarlama kampanyaları için bol miktarda hazırlık süresi veriyor. Ancak bu, şu ana kadar etkileyici bilet satışlarına dönüşmedi. Sıradaki Çin’deki stüdyolar olacak Indiana Jones ve Kader Kadranı ardından 30 Haziran’da Barbie 21 Temmuz’dasinema-2