Baldur Kapısı 3 bu yılın en heyecan verici RPG oyunlarından biridir. Hikaye açısından zengin öncülünden parti tabanlı Dungeons & Dragons rol yapma oyununa kadar, biz RPG hayranlarını kendi seçimlerimizle belirlenen iyi bir anlatı kadar cezbeden hiçbir şey yoktur ki bu da Baldur’s Gate 3’ün tam olarak sunmayı amaçladığı şeydir. Geliştirici Larian bunun gayet iyi farkında gibi görünüyor ve şimdi BG3’e hemen atlayabileceğiniz sürpriz bir ön bölüm yayınladı.

Baldur’s Gate 3’teki olaylardan 15 yıl önce, vahşi bir cinayetin ardından şehrin sokakları kana bulanmıştı. Ne oldu? Kim bilir? Kendinize bu soruları soruyor olabilirsiniz, ancak cevaplar aslında içinizde derinlerde yatıyor. Blood in Baldur’s Gate, tamamen topluluk etkileşimi ve oylamalarla yönetilen temiz bir çevrimiçi RPG’dir. Bu, seçimlerinizin çevrimiçi oynanan anlatıyı değiştirmesi gerektiği anlamına gelir.

Oyun, Baldur’s Gate haritası, soruşturma hakkında bilgi ve Aşağı Şehir’den en son gönderileri içeren izlenebilir bir vaka dosyası içerir. Haritanın etrafındaki ipuçlarını ziyaret edebilir ve ardından oyun araştırmasının gidişatını şekillendirmek için oy kullanabilirsiniz. Her oy, kilidi açılan bir sonraki konum için sayılır, yani en çok oyu alan alan bir sonraki hafta içi keşfetmek için uygun olacaktır. Blood in Baldur’s Gate’in tüyler ürpertici cinayet gizemini çözmek için katılmakla ilgileniyorsanız, ona erişebilirsiniz. Burada.

Larian Studios tarafından yazıldığı gibi, “Blood in Baldur’s Gate, topluluk tarafından desteklenen çevrimiçi bir RPG’dir.” Geliştirici, “akıllarımızı bir araya getirmemizi ve bu korkunç suçu önümüzdeki üç hafta içinde çözmemizi” istiyor. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca hafta içi her gün Blood in Baldur’s Gate’te içerik güncellemeleri almayı bekleyebilirsiniz. Baldur’s Gate 3’ün çıkış tarihi hızla yaklaşırken, bu etkileşimli bulmaca ön filmi, yılın en çok beklenen oyunlarından birini kurmanın eğlenceli bir yolu olmalı.

Bu sonbaharda oyunun tam sürümünü alacağınız için de aynı derecede heyecanlıysanız, teçhizatınızın meydan okumaya hazır olduğundan emin olmak için Baldur’s Gate 3 sistem gereksinimlerine göz attığınızdan emin olun. Ayrıca merakla beklenen diğer PC oyunlarımıza da göz atabilirsiniz. Alternatif olarak, yeni bir şeye dalmadan önce daha fazla beklemek istemiyorsanız, şu anda piyasadaki en iyi bilgisayar oyunlarından birkaçına göz atın.oyun-2