Bir sonraki cümleyi yazdığıma neredeyse inanamıyorum ama işte gidiyor. Flaş şimdi sinemalarda. evet yıllar sonra gecikmeler, senaryolar ve farklı film yapımcıları projeyi ele almaya çalışan Ezra Miller, sonunda yakınınızdaki bir tiyatroda DC speedster olarak rol alıyor. Heyecan verici, şaşırtıcı ve yürekten bir deneyim sunan filmin beklemeye değdiğini düşünüyoruz.

ayrıca var konuşacak çok şey var spoiler açısından – filmin sonu, bitiş jeneriği sahnesi, ve çok daha fazlası– hadi onu parçalayalım ve her şeyi çözüp çözemeyeceğimize ve bu filmin DC Evreninden nerede ayrıldığına bakalım.

The Flash'ın Bitiş ve Bitiş Jeneriğinden Bahsedelim başlıklı makale için resim

Yani, Barry 2 (18 yaşındaki) öldükten sonra kendisinin gelecekteki versiyonunun Christopher Reeves’in Süpermen’i, Helen Slater’ın Süper Kızı, George Reeves’in Süpermen’i, Nicolas Cage’in Süpermen’i, Adam West’in Batman’i ve daha fazlasını içeren birden fazla evreni yok etmesini engelliyor. , Barry 1 (ana kişi) annesini kurtaramayacağı gerçeğiyle yüzleşir. Bu yüzden geri döner, en önemli domatesleri arabadan alır ve eve döner. Annem öldü ve hepsi bu. Geçmişe karışmaması gerektiğini öğrenmiştir.

Ancak, bunu hiç öğrenmedi. Barry bu kez domatesleri en üst rafa taşıdı, böylece gözetleme görüntülerinde babasının yüzü ortaya çıkacak ve onu cinayet suçlamalarından temize çıkaracaktı. Filmin başında orijinal evrende böyle bir şey olmadı ve Barry hızlı bir evrenle paçayı sıyırmış olabileceğini düşünürken, bu evrendeki Batman’in artık Ben Affleck değil, aslında George Clooney olduğuna dair son açıklama, onu kanıtlıyor. yine de zaman çizelgesini bir kez daha değiştirdi.

Bütün bunlar bizi nerede bırakıyor? Pekala, filmin son jenerik sahnesinde birkaç ipucu daha veriliyor; burada Barry, Aquaman olarak da bilinen Arthur Curry ile karşılaştığı tüm yeni Batmen’leri ona açıklamak için buluşuyor (bu noktada, Ben Affleck, Michael Keaton ile tanıştı, ve George Clooney). Bu sahne bizi sadece meta-insanların bu evrende bir kez daha var olduğu gerçeğine değil, aynı zamanda yeni bir Aquaman filmin yakın gelecekte vizyona gireceğini ve film ile aynı gerçeklikte geçtiğini Flaş. (Adil olmak gerekirse, Arthur o kadar sarhoş ki bunların hiçbirini hatırlayacağının garantisi yok.)

Ancak bu doğruysa, şu anda bu evrendeki Batman Ben Affleck veya başka biri değil, George Clooney gibi görünüyor. Ve… bu biraz mantıklı mı? Hiç mi? Önümüzdeki birkaç yıl içinde DC’ye yeni bir Batman’in geleceğini biliyoruz. O oynayacak Cesur ve Cesur. Ama George Clooney o Batman’i oynamayacak. Buradaki kamera hücresi sadece bir şaka. geri arama Batman ve Robin. Yine de, görünüşe bakılırsa, adam o gibi görünüyor… iki şeyden biri olmazsa. Birincisi, yeni DC Evreni hem Ezra Miller’ı Flash hem de Jason Momoa’yı Aquaman olarak oynuyor. Ya da, bunun yalnızca bir Flaş Barry’nin bir şeyleri tekrar değiştirdiği ve patlamanın yeni James Gunn DC Universe’de sona erdiği devam filmi.

Çünkü burada büyüleyici (değersiz de olsa) bir gerçek var: Flaş nasıl biterse öyle biter Bu son. George Clooney. Ancak erken gösterimlerde Warner Bros. sürprizi korumak için Clooney olayını kesti. Barry’nin “Bu adam da kim?” ve kredilere doğru gitti. Bence bu son mükemmel olurdu. Yaklaşan yeni Batman filmini kabul eden ve kendisini o evrene yerleştiren film budur. Kahretsin, Robert Pattinson olması için kapıyı bile açık bırakabilir. Ama bu son değil, bu ve Clooney biraz komik olsa da ve filmin şemasına uysa da, filmi diğer her şeyden büyük ölçüde ayırıyor.

Önümüzdeki yıllarda DC evreni sıfırlanırken her şeyin nasıl sonuçlanacağını göreceğiz, ancak Ezra Miller’ın Flash’ı, Jason Momoa’nın Aquaman’i ve şimdi de George Clooney’nin Batman’inin nedense planlara nasıl uyduğunu çok merak ediyoruz. Diğer tüm çoklu evrenlerden bahsetmiyorum bile.

Flaş şimdi sinemalarda.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7