Doktorlar, ebeveynleri bebekler için tasarlanmış ağırlıklı bir kundak battaniyesi olan bebek uyku tulumunu almamaları konusunda uyarıyor. Çocuk doktorları, büyük bir kamu hizmeti duyurusunda, “tutulma veya sarılma” hissini taklit etmesi amaçlanan battaniyenin ölümcül olabileceğini söylüyor.

Çocuk doktorları, ani bebek ölümü sendromunun tehlikelerini öne sürerek, yıllarca ebeveynlere bebek beşiğine veya uyku alanına herhangi bir nesne koymamalarını tavsiye ettiler. SIDS. Bebekler, yeterince oksijen alamadıkları zaman yüzlerini engellerden uzaklaştırma tepkisi ile doğmazlar, bu da sonuçta ölümlerine yol açar.

Doktorlar, ağırlıklı uyku tulumlarının da farklı olmadığını söylüyor. “Neden biri bir çocuğun, özellikle de yeni doğmuş bir bebeğin göğsünün üstüne ağırlık koysun ki?” Bir neonatolog ve AAP’nin SIDS görev gücünün bir üyesi olan Dr. Michael Goodstein, bir röportajda söyledi. NBC Haberleri. Yeni doğmuş bir bebeğin göğsüne ağırlıklı battaniyeler eklemenin potansiyel olarak göğsünü sıkıştırabileceğini ve göğüs kafesleri o yaşta çok daha esnek ve esnek olduğu için nefes almalarını etkileyebileceğini söyledi.

Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) yaptığı açıklamada, mektup Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu ve ASTM International’a uzun süredir ağırlıklı battaniyelere karşı tavsiyede bulunduklarını ve onları uyku tulumu konusunda “güçlü bir gözetim” uygulamaya teşvik ettiler. AAP mektubunda, ağırlıklı battaniyeler gibi ürünlerin “bebeklerde oksijen doygunluk seviyelerinde azalma ile ilgili” olduğuna dair kanıtlar olduğunu belirterek, komisyon ve ASTM’nin bunları ele alması gerektiğini de sözlerine ekledi. herhangi bir bebek zarar görmeden önce endişeler.

To AAP uyardı eğer onların Endişeler giderilmedi, biz tekrarı ile karşı karşıya olabilir SIDS ile bağlantılı ölümler eğimli traversler, yatak içi traversler ve diğerleri. Böyle bir ürün şuydu: Fisher-Price Rock ‘n Play Uyuyan CPSC tarafından geri çağrılan bağlandıktan sonra 2019’da yaklaşık 100 bebek ölümü 13 yıl.

Şirket, ürünle bağlantılı 32 ölümün ardından 4,7 milyon uyuyanının tamamını geri çağırmak zorunda kaldı. Komisyon Ocak ayında yaptığı açıklamada, araştırmaların, uyuyan bebeklerin dizginlenmemesinin bebeklerin sırtlarından karınları veya yanları üzerine döndüklerinde ölmelerine neden olduğunu gösterdiğini söyledi.

AAP mektubunda, bu ölümlerin gerçekleşmesini beklemenin kabul edilemez olduğunu belirterek, uyku ürünlerinin neden olduğu tüm bebek ölümlerinin, ürünün gerçekten güvenli olduğunun onaylanması beklenirken piyasadan çekilmesi durumunda önlenebileceğini de sözlerine ekledi.

AAP şu sonuca varıyor: “Bu ürünler çoğalırken bu endişelerle ilgili doğrulayıcı verilerin ortaya çıkmasını beklemek, bu veri noktalarının her biri, bebeklerinin uykudan ölmesiyle sonsuza kadar anlaşılmaz bir trajediyle işaretlenmiş bir aile olacağı için kabul edilemez bir sonuçtur. ölüm.”genel-7