Samsung’un, Temmuz ayının son haftasında Güney Kore’de düzenleneceği söylenen bir Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5’i tanıtması bekleniyor. Son zamanlarda, kapaklı katlanabilir akıllı telefonun tasarımı bir render şeklinde sızdırılmış gibi görünüyor. Galaxy Z Flip 5’in iddia edilen basın görüntüsü, kameralar için yeni tasarımla birlikte “klasör şeklindeki” bir kapağı veya dış ekranı gösteriyor. Galaxy Z Flip’in yaklaşan yinelemesi, önceki nesle kıyasla çok daha büyük bir dış ekrana sahip görünüyor. Dış ekranın 3.4 inç olması bekleniyor.

MySmartPrice’daki insanlar, sızdırılmış Yaklaşan Samsung Galaxy Z Flip 5’in bir görüntüsü. Geçmişteki sızıntıları doğruluyor ve klasör şeklinde bir kapak ekranına sahip kısmen katlanmış bir ahizeyi gösteriyor. Kapak ekranı öncekilerden farklı bir tasarıma sahip ve telefonun ön yüzünün büyük bir kısmını kaplıyor.

galaxy z flip 5 mysmartprice Samsung Galaxy Z Flip 5'in iddia edilen basın görseli

Fotoğraf Kredisi: MySmartPrice

Kamera düzeni de farklı. Kapak ekranının üst kısmında yatay olarak yan yana dizilmiş çift arka kamera ve LED flaş görülüyor. Ekran ayrıca bir fotoğraf ve bir müzik widget’ı gösterir. Galaxy Z Flip 5 kullanıcılarının kapak ekranından müzik oynatmayı kontrol etmesine izin verebilir.

Samsung’un Galaxy Z Flip 5’te 3,4 inçlik bir dış ekran sunacağı tahmin ediliyor. Giden Galaxy Z Flip 4’ün 1,9 inçlik bir harici ekranı var. Oppo’nun kapaklı tarzı katlanabilir telefonu Find N2 Flip, 3,26 inç AMOLED kapak ekranına sahipken Motorola Razr 40 Ultra, 3,6 inç ikincil ekrana sahip.

Güney Koreli markanın, uygulamaları Galaxy Z Flip 5’in kapak görüntüsü için optimize etmek üzere Google ile birlikte çalıştığı bildiriliyor. Samsung, YouTube, Google Haritalar ve Mesajlar uygulaması gibi uygulamaların dış ekranda çalışmasına izin verecek. Bununla kullanıcılar, telefonu açmadan harici ekranda mesajları okuyabilir ve yanıtlayabilir veya videoları izleyebilir.

Samsung’un Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5’i geçen hafta Temmuz ayında yapılması planlanan bir Unpacked etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Etkinlik şirketin anavatanı olan Seul, Güney Kore’de gerçekleşecek.


Yeni piyasaya sürülen Oppo Find N2 Flip, şirketten Hindistan’da piyasaya sürülen ilk katlanabilir. Ancak Samsung Galaxy Z Flip 4 ile rekabet etmek için gerekenlere sahip mi? Bunu Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8