FBI, Kiralık Cinayet Şüphelisini Yakalamak İçin Çocuklara Cinsel Suçlardan Mahkum Olan Bir Hackerın Bilgisini Kullandı başlıklı makale için resim

Fotoğraf: alacary (Doğrulanmış)

ABD hükümeti uzun Hikaye dolandırıcıları yakalamak için süregelen çabasında alışılmadık muhbirleri kullanmak. Bu kaynaklar çoğu zaman sonunda suçlu olmak yakın tarihli bir federal davanın açıkça vurguladığı gibi.

Forbes’ta bu hafta bildirildi Los Angeles kuaförünün Louisiana’lı bir adamın cinayetini planlamaya teşebbüsten tutuklandı. Yetkililer, Julia Coda’nın çevrimiçi “Bonfire” takma adını kullandığını ve 10.000 dolarlık Bitcoin’i karanlık bir ağa akıttığını söyledi. vurucu sitesi bir suikastçı elde etme çabasıyla. Polise göre, Koda yeğenini kaçırmakla suçladı ve müstakbel kurbanının onun gibi görünmesini istedi kazara aşırı dozda uyuşturucu. Gizmodo, şüpheliyi kiralık cinayet komisyonunda eyaletler arası ticaret tesislerini (internet olarak da bilinir) kullanmakla suçlayan federal iddianameyi inceledi.

Ancak bu hikayenin en tuhaf yanı, kana susamış komplonun kendisinden çok, büronun bundan ilk başta nasıl haberdar olduğu. bu hükümet, daha önce çocukların cinsel istismarı materyallerini içeren suçlardan hüküm giymiş yabancı bir siber suçlu olan İç Güvenlik Bakanlığı’nın uzun süredir bir kaynağından “Şenlik Ateşi” hakkında bir ihbar aldığını itiraf etti. Forbes, mahkeme belgelerinde adı geçmeyen ve yalnızca bir “HSI kaynağı” olarak tanımlanan bilgisayar korsanının, 2018’den beri “teklif sözleşmesi” adı verilen bir anlaşma kapsamında hükümet için çalıştığını yazıyor. Bu tür anlaşmalar bir para alışverişini içermez, bunun yerine yasal bir sözleşme Bir sanığın hoşgörülü muamele karşılığında nasıl faydalı bilgiler sağlayacağının ana hatları.

Ne yazık ki “Bonfire” için Forbes, o sitenin ziyaret bir aldatmacaydı. Gerçekten de most “tetikçi web siteleri” fake olduğu sanılan tamamen kana susamış karanlık ağ müşterilerini kriptodan vazgeçirmek için tasarlandı. Daha da sorunlu bir şekilde, söz konusu web sitesi hükümet bağlantılı siber suçludan muhbirliğe dönüşen bir kişi tarafından hacklenmişti.. HSI kaynağı, daha önce sahte isabet elde etmek için kullanılan siteyi tehlikeye atmış komplo hakkında ABD makamlarına istihbarat sunmayı başardı.

FBI, bilgisayar korsanının ilk ihbarından bağımsız olarak Coda’ya karşı oldukça güçlü bir dava geliştirdiğini vurguladı. Ayetkililer, Coda’nın kendi Coinbase hesabını kullanarak 10 bin dolarlık bitcoin ödemelerini kiralık katil web sitesine aktardığını söylüyor. kullanma kripto izleme teknolojisi, polis, hesabına yapılan dijital ödemeleri hızla takip edebildi. Oldukça şaşırtıcı bir şekilde Forbes, Coda’nın Coinbase hesabını gerçek adını kullanarak oluşturduğunu ve polislerin onu davadaki baş şüpheli olarak tanımlamasını oldukça kolaylaştırdığını yazıyor.genel-7