E-posta yazmak bir tür sanattır. Mesajı gönderdiğiniz kişiye bağlı olarak, doğru tonu yakalamak ve söz konusu konuşmaya uygun şekilde kendinizi ifade etmek için kendinizi ayarlamanız gerekir. Google’ın bu genellikle zorlu görevde size yardımcı olmak için yapay zekadan (AI) yararlanan yeni “Yazmama yardım et” Gmail özelliği geliyor. Şimdiye kadar Gmail’de “Yazmama yardım et” özelliği yalnızca masaüstünde kullanılabiliyordu, ancak artık Android ve iOS. Bu özellik, kullanıcılara ekranın sağ alt kısmındaki özel bir düğmeye dokunduktan sonra açılan metin kutusuna yazdıkları talimatlara göre bir e-posta oluşturma konusunda yardımcı olur.

Yapay zeka sihrini yerine getirdiğinde ve metni oluşturma bölümüne ekledikten sonra, mesajınızı daha resmi, ayrıntılı veya kısa yaparak iyileştirme seçeneğiniz olur. Yapay zekaya bir taslak yazmasını söyleme seçeneği de vardır veya sağladığınız bilgilere dayanarak başka neler bulabileceğini görmek için ‘Kendimi Şanslı Hissediyorum’ düğmesine dokunabilirsiniz. millet 9to5Google, görünüşe göre araç kulağa doğal ve özgün gelme konusunda harika bir iş çıkarıyor. Ancak bunu kullanabilmek için Android veya iOS’ta Google’ın Workspace Labs programına kaydolmanız gerekir. özel Labs sayfası ve bekleme listesine katılmak.

Şunu unutmayın – olarak Google, ‘Yazmama yardım et’ düğmesine dokunduğunuzda bunu size bildirir — Workspace Labs etkileşim verilerinizi okuyan, bunlara açıklama ekleyen ve işleyen kişiler olabilir. Bu nedenle, özelliği kullanan kişilere herhangi bir kişisel ve hassas bilgi girmekten kaçınmaları tavsiye edilir. Bu, Workspace Labs ile ilgili diğer deneysel özellikler için de geçerlidir.telefon-1