Aynı, yorgun eski Alexa sesini duymaktan biraz fazla yorulmuş olabilecek ve akıllı ev sistemlerinden biraz daha canlılık arayan Amazon Echo kullanıcıları, Magic Kingdom’ın kendisinden yeni bir ışıltı alıyor. Perşembe günü, Disney ve Amazon “Hey Disney!” Alexa kullanan sesli asistan, sesle etkinleştirilen tüm Echo cihazları için elbette bir fiyata mevcuttur.

Hantal adından da anlaşılacağı gibi, Alexa’nın yumuşak robotik tonları yerine Disney karakterlerini kullanmasına ve kendi simüle edilmiş kişiliklerine sahip olmasına rağmen, “Hey Disney!” Alexa asistanına çok benziyor. Fare Evi modundaki bir Yankı, Disney, Pixar ve Yıldız Savaşları özellikleri. Sesler arasında Mickey ve Minnie Mouse, Donald Duck, Mater, Chewbacca ve R2-D2 yer alır, ancak insanların droidin bip seslerini ve yuhalamalarını en iyi nasıl çevirebileceklerini anlamak için sonuncusu için kendi demomuza sahip olmamız gerekir. Bu özellik, Echo Kids Plus Aboneliği olan veya ayrı ayrı yılda 5,99 dolardan.

Kullanıcılar, sorgulara hangi karakterin yanıt vereceğini zorunlu olarak seçemez. şirket olarak açıkladı Hey Disney! Disney tatil köyleri için, dondurulmuş Olaf soğuk havayla ilgili bir soruya yanıt verebilir.

Kullanıcılar Alexa asistanının mutfak zamanlayıcılarını ayarlamak veya diğer akıllı ev cihazlarındaki ışıkları kısmak gibi normalde yaptığı görevleri gerçekleştirmesini sağlayabilir, ancak bu özellik aynı zamanda trivia oyunları ve Disney repertuarından seçilen sahneleri dinlemek için “SoundScapes” ile birlikte gelir. Yemek yapma havasına girmek istediğinizi ve Pixar’ın akordeon seslerini çıkarmaya karar verdiğinizi varsayalım. Ratatouille.

Her seferinde birkaç dakika çocukların dikkatini dağıtmak için iyi sonuç verebilecek sesli komutların kullanıldığı ek “Birlikte Oynama Maceraları” ve Öykü Kitapları vardır. Amazon söyledi TechCrunch Şirket, kullanıcıları bekleyen sürprizlere sessiz kalsa da, deneyimin arasına gizlenmiş ek “Paskalya yumurtaları” var.

Abone olan kullanıcıların, uyandırma kelimesini “Hey, Disney” olarak değiştiren “Alexa, beni Disney ile tanıştır” istemiyle özelliği kurmaları yeterlidir. Özellikle, TechCrunch’a göre, özellik Fire Tabletler, Fire TV’ler, Echo Show 15, 1. nesil Echos ve Echo Auto ile uyumlu değildir.

Sistem, şirketlerin Alexa çerçevesini kullanarak kendi sistemlerini oluşturmalarını sağlayan Alexa Custom Assistant programı kullanılarak oluşturulmuştur. Başlangıçta, yalnızca Disney tatil yerlerinde mevcuttu ve sistem aynı zamanda aşağıdakilerle de uyumlu olmalıdır: Disney Parks’ın MagicBand+.

Amazon, Kids markasına o zamandan beri daha fazla güç vermeye çalışıyor. garip çocuk merkezli videosunu karıştırdıarama gadget’ı, Parıltı. Bu, gençleri yeterince uzun süre ilgilendirsin ya da etkilemesin, Alexa kesinlikle daha fazla ses entegrasyonu kullan, özellikle son zamanlarda. Geçen ay, Amazon kısa süre önce duyurdu birkaç ünlü ses Alexa’dan kaybolacaktıefsanevi Samuel L. Jackson dahil.


Gizmodo’nun tüketici elektroniği seçimlerinden daha fazlasını ister misiniz? için kılavuzlarımıza göz atın. en iyi telefonlar, en iyi dizüstü bilgisayarlar, en iyi kameralar, en iyi televizyonlar, en iyi yazıcılarVe en iyi tabletler. Bir sonraki büyük şey hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, şu kılavuzumuza bakın: eiPhone 15 hakkında bildiğimiz her şey. Tıklamak Burada The Inventory’deki arkadaşlarımız sayesinde günün en iyi fırsatlarından tasarruf etmek için.genel-7