Gunfire Games ve Gearbox Publishing, Summer Game Fest 2023’te Remnant 2’nin çıkış tarihini duyurdu. 2019’un Soulslike’den ilham alan üçüncü şahıs nişancı oyununun devamı, 25 Temmuz’da PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S|X için çıkacak.

İlk oyunun başarısının ardından (From the Ashes 2021’in sonuna kadar üç milyondan fazla kopya satmıştı), Gunfire Games bu temeli çeşitli şekillerde genişletmeyi düşünüyor.

Bunu tartışmak için, Yaz Oyunları Festivali’nin basın için Oyun Günleri sırasında Baş Düzey Tasarımcısı Cindy To ile röportaj yapma şansımız oldu. Ayrıca Pazartesi günü Remnant 2 demosunu uygulamalı olarak deneyimlememizi sabırsızlıkla bekleyin.

Efsaneye göre ilk oyunun üzerinden kaç yıl geçti?

Remnant: From the Ashes’ın sonu ve Remnant 2’nin başlangıcından bu yana birkaç on yıl geçti.

Ve geri dönen birkaç karakter olacak mı?

Öyle diyebilirsin!

Elbette. Beyler ilk oyundaki kanon seçimlerini nasıl yaptınız? Bir anlatı nedeni var mıydı, yoksa en yaygın oyuncu eylemlerini mi seçtiniz?

Açıkçası, burada irfan ekibi olsaydı, muhtemelen biraz daha fazla ayrıntıya dalabilirlerdi. Ama bence her zaman size 13. Koğuşta çalışan insanlarla ilgili anlatmak istediğimiz kapsayıcı bir hikayemiz ve ayrıca genişletmek istediğimiz diğer bazı hikâyelerimiz oldu. Dolayısıyla, Remnant 2’de yapılan ve sunulan seçimler, anlatmak istediğimiz bu daha büyük hikayeyle örtüşüyor.

Dallanan hikayeler, Remnant 2’de kesinlikle büyük bir odak noktası. Nasıl çalıştıklarından ve bu başlığa ne kadar katabileceklerini düşündüğünüzden biraz bahsedebilir misiniz?

Yani Remnant 2’de kapsayıcı bir hikaye tutan bir ana sürücü ve takımına doğru gelen, orada neler olup bittiğini gören ve bazı öngörülemeyen koşullar nedeniyle onların seyahat etmesine ve ziyaret etmesine izin veren oyuncuya bir amaç getiren bir ana sürücü olacak. diğer dünyalar Ve sonra, bu yolculuk sırasında herkesin oynayışı çok farklı.

Örneğin, bu demoda yer alan oyunun bu orta kısmında, bu dünyayı ziyaret etmek ve olan şeyler, farklı oyuncular arasında farklı bir deneyim olacak. Örneğin, bugün burada sunduğumuz demo Yaesha dünyasını içeriyor, ancak uyanıp tuhaf bir tapınakta veya ziguratta olduğunuzu fark edebilir ve sadece neler olup bittiğini merak edebilirsiniz. Ama yanınızdaki kişi oradan başlamadı ve aslında ormanın kalbinde başladı.

Bu tek başına en az iki farklı hikaye olması gerektiği gerçeğini ima ediyor, tabii ki ilk oyundan aldığımız şey, yol boyunca meydana gelen farklı deneyimler. Yani A oyuncusu oyunu oynuyor ve bu patronu görüyor ama B oyuncusu oyunu oynuyor ve ikisi de aynı bölgede olmalarına rağmen tamamen farklı bir patron görüyor.

Buna ek olarak, A oyuncusu Yaesha’da başlayabilir, ancak B oyuncusu tamamen farklı bir dünyada uyanabilir. Tek başına bu, yeniden oynanabilir yönün farkını, yeteneklerini ve olasılıklarını ima eder.

Bu devam filminde biyomlar ve ortamlar daha mı büyük olacak?

Kesinlikle. Düzey tasarımı açısından da olsa ilk oyundan pek çok değer ve pek çok ders aldık diyelim. From the Ashes’daki seviye tasarımının birçoğunu biraz düz olarak tanımlardım, sanki A noktasından B noktasına gidiyorsunuz ve yol boyunca çok fazla değişiklik yok. İlk oyundaki seviye tasarımını Remnant 2 ile karşılaştırırsanız, zorladığımız bir şey çok daha fazla keşifti. Dikeylik var ve bu oyuncu paketimizi genişletmekten geliyor. İlk oyunun aksine artık zıplayabilirsiniz; merdivenlere tırmanabilirsin. Bu bize seviye tasarımcıları için esasen dikey yönde genişleyen, esasen fiziksel olarak dünyayı çok daha fazla sırla daha büyük hale getiren araç setlerini verdi.

Bunu duymak güzel. Remnant 2’de ölçeklendirmenin çeşitli durumlarda, ister solo ister kooperatif oynuyor olsun, nasıl çalıştığı hakkında biraz konuşabilir misiniz?

Her şeyden önce, oyuncuların seçebileceği farklı zorluklarımız var. Kolay, normal, zor, gerçekten zor AKA Apocalyptic (bu yeni oyunda bir geri dönüş yapıyor). Oyununuzu yuvarlarken bu seçeneklere sahipsiniz. Ardından, zorluk derecenizi seçtikten sonra, tek başınıza oynayabilir veya en fazla iki ilave oyuncuyu davet ederek ortak bir oyuna ev sahipliği yapabilirsiniz.

Yalnız olduğunuzda, o oyuncu için zorluğa bağlı olarak perde arkasında belirli bir ölçek vardır. Sonra bu belirli bir şekilde çoğalmaya başlar. Miktar ölçeklendirme, partinize daha fazla kişi davet ettiğinizde gerçekleşir. Kesinlikle, her zaman daha fazla insana sahip olmanın daha kolay olduğu anlamına gelmez. Aslında oyuna birden fazla kişiyi davet ettiğinizde işler oldukça zor olabilir.

Üç oyuncunuz varsa ve hepsinin köpeği varsa, yani teknik olarak o noktada üç insan ve üç yapay zekanız varsa ölçeklenecek mi?

Tam olarak emin değilim. İlerleme ekibinde hala bazı şeyleri ayarladığımızı ve perakende satışlara başladığımızda oyuncular için iyi bir deneyim sunacağımız şekilde ince küçük parçalar ve düğmeler elde ettiğimizi biliyorum. Bu yüzden bu konuda fazla bir şey bilmiyorum.

Remnant 2’de kaç tane silah olacağını biliyor musunuz?

Kesinlikle ilk oyundan daha fazlası. Kesin rakamları bilmiyorum ama cephaneliğinizde aranacak ve kazanılacak daha çok şey olduğunu söyleyeceğim.

Gizli oyun, Remnant 2’de geçerli olacak mı?

Yani ilk oyundaki gibi çömeliyorsan daha sessizsin, adımların daha sessiz değil mi? Yani bazı düşmanlar bu kurallara uyabilir veya uymayabilir. Remnant 2’de, dünyayı dolaşırken farklı karşılaşmalarda, biraz daha metodik ve kasıtlı biriyseniz, bu kesinlikle araç setinizin bir parçası olabilir.

Hiçbir şekilde gizli bir oyun değiliz, ancak gizliliğin karşılaşabileceğiniz bazı olaylarda veya seviyelerde nasıl biraz yansıtıldığına dair bir yön var.

Belirli olayları veya patronları “çiftleştirmenin” bir yolu olup olmayacağını biliyor musunuz?

Bu konuya çok fazla giremem, ancak oyun çıktığında, oyuncuların oyuna geri dönüp oynamadıklarını görmeleri için araçlar olduğundan kesinlikle emin olacağız. Kesinlikle bir ton içerik var, bu yüzden oyun çıktığında oyuncuları hayal kırıklığına uğratmayacağımızı düşünüyorum.

Oyuncuların dünyaya farklı zamanlarda farklı alanlarda nasıl girebileceklerinden bahsettiniz. Bu kooperatifi nasıl etkiler? Birisi bir oyun oturumu başlatmışsa ve ben hızlı katıl menüsüne girip onların oyununa katılırsam, bu ilerleme o noktada dünyanın tamamen farklı bir bölümünü gördüğüm yere nasıl taşınır?

Bir oyun oynadığınızda, o oyunun sunucusu olduğunuz ilk oyuna çok benziyor. Kümese açıksanız, katıldıklarında kampanyanıza katılmış olurlar. Onlar yolculuğunuzun bir parçası.

İkiniz bir patrona gittiyseniz, onu patrondan indirin ve ondan bir mod alın, o ikinci oyuncu o satırın kilidini açacak ve onu kendileriyle birlikte geri alabilirler. İnsanları ‘Hey, neden oyunuma katılmıyorsun yoksa ben de senin oyununa katılırım?’ Çünkü oyuncunuzdan ne kazanırsanız, oyuncunuzu devam ettirirsiniz. Yani bu silahın kilidini açarsanız, o silah o oyuncunun bir parçasıdır ve onu kendi dünyalarına geri götürebilir ve B oyuncusunun esasen bir parçası olduğu kampanyaya devam edebilirler, değil mi?

Bu, yetenek faktörü ve gerçekleşebilecek farklı hikayelerle örtüşüyor. Çünkü A oyuncusu Yaesha’yı görmüşse ancak B oyuncusu tamamen farklı bir dünyadaysa, belki iletişim kurabilir ve ‘Hey, gelip bu patronu yenebiliriz ve bu silahı veya modu alabilirsin ve sonra biz de gelmek ister misin? oyununuza geri dönün ve ileri geri zıplayalım mı?’

Hayranlarla paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı?

Şahsen benim için en büyük şeyin, ben de dahil olmak üzere birçok geliştiricinin bu oyuna çok fazla kalp, ruh ve sevgi katması olduğunu düşünüyorum. Remnant: From the Ashes, Gunfire Games için bir tutku projesiydi ve orijinal oyunun bu şekilde geliştiğini görmek ve topluluğun bu oyuna ne kadar sevgi beslediğini göstermekti. Hak edilmiş bir Remnant 2 sunmak istedik. Oynamayı da sevdiğimiz bir oyun yapmak istedik. Kişisel olarak perakende satış için sabırsızlanıyorum çünkü oraya gidip arkadaşlarımla oyunu oynamak, anılar yaratmak, birbirimizi trollemek, şakalaşmak ve sadece iyi vakit geçirmek istiyorum. Taraftarların oyuna ne kadar çok şey kattığımızı ve ne kadar büyük bir aşk mektubu yazdığımızı görmelerini umuyoruz.

Zaman ayırdığın için teşekkürler.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17