İlk Apple Vision Pro’nun 2024 yılına kadar piyasaya çıkması beklenmiyor ve ikinci model üzerinde yapılan çalışmalardan bahseden söylentiler var. Son rapora göre, halefinin beklendiği gibi daha hızlı bir yonga seti ile güçlendirildiği söyleniyor.

Apple’ın iPhone benzeri bir lansman stratejisi sunmayı hedeflediği bildirildiğinden, Vision Pro halefi daha ucuz bir modelle birlikte tanıtılabilir.

Apple, karma gerçeklik kulaklık pazarını kasıp kavurmaya kararlıyken, Bloomberg’den Mark Gurman, Power On haber bülteni aracılığıyla Vision Pro’nun geleceği hakkında konuştu. 3.499 dolarlık saçma fiyat etiketi göz önüne alındığında, birinci nesil modelin Apple müşterilerinin yalnızca küçük bir yüzdesini hedefleyeceği açık, ancak teknoloji devinin daha ucuz bir model için bir planı olduğu ancak bunun 2025’e kadar beklenmediği bildiriliyor.

Ancak Gürman haber bülteninde, “aynı zamanda” bir Apple Vision Pro halefinin üzerinde çalışıldığını ve daha hızlı bir yonga seti ile gönderileceğini belirtiyor. Kelime seçimine dikkat ederseniz, daha ucuz olan AR kulaklığın daha pahalı olanla birlikte satılacağı anlaşılıyor ve bu, Apple’ın şu anda benimsediği iPhone lansman stratejisine benziyor. 2022 için, Pro sürümleriyle eşleştirilmiş iki normal iPhone 14 modeli gördük ve bu yılın sonlarında benzer bir yaklaşım görmeliyiz. Şirket, kulaklıklarında da benzer bir yol izleyebilir.

“Apple, daha hızlı işlemciye sahip ikinci nesil bir Vision Pro üzerinde çalışıyor ve bu da, standart iPhone ve iPhone Pro modelleriyle uyumlu olarak cihaz için iki ürünlü bir stratejiye niyetlendiğini gösteriyor. Ancak şimdilik Apple, Vision Pro’nun yüksek fiyatının insanları bu kategoriden uzaklaştırmamasını ve 2026’da daha ucuz bir sürüm için sıraya girmeye hazır yeterince tüketici olacağını ummalı.”

Haber bülteninde Apple Vision Pro halefinin kesin teknik özelliklerinden bahsedilmedi ve bu cihazın birinci nesil modele kıyasla estetik açıdan ne kadar farklı görüneceği de belirtilmedi. Büyük pazarlarda önemli bir çekiş elde edilmesine yardımcı olurken aynı zamanda kitleler tarafından geniş çapta benimsenmesine yardımcı olduğundan, fiyatların bir kademe düşürülebileceğini kesinlikle umuyoruz. Tıpkı Pro olmayan ve Pro iPhone ailesinde olduğu gibi, kulaklığın ‘Pro’ sürümünün, daha fazla bilgi ortaya çıktığında okuyucularımızı güncelleyeceğimiz özel özelliklerle birlikte gönderilmesi bekleniyor, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17