Havaalanı pistleri uluslararası standartlara göre inşa edilmiştir, ancak inşaat mühendisleri ve mimarlar planları çizmeden önce rüzgarı, araziyi ve diğer birçok faktörü göz önünde bulundurmalıdır.

Startup pistleri benzer: Sağlık ve fintech farklı rüzgarlarla karşı karşıya, bu da bu sektörlerdeki şirketlerin nakitlerini farklı şekilde yönettikleri anlamına geliyor.

Kruze Consulting için finansal analiz ve planlamayı denetleyen Healy Jones’a göre, 2019’da 19,6 ay olan ortalama başlangıç ​​pisti uzunluğu Ocak 2023’te 23,4 aydı.


Eksiksiz TechCrunch+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir.
indirim kodunu kullan TCPPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 indirim kazanmak için.


“Ancak, ortalama bazı önemli nüansları gizleyebilir” diyor.

2021 ile 2022 yılları arasında sağlık teknolojisi, fintech, e-ticaret ve SaaS alanlarındaki 700’den fazla yeni girişimden alınan harcama, gelir ve pist verilerini özetleyen bir raporda, erken aşamadaki şirketlerin ofis kiralamadan işe almaya kadar her şeyde harcamaları kıstığını tespit etti.

Bu hafta TC+’yı okuduğunuz için teşekkürler!

walter thompson
İçerik Yöneticisi, TechCrunch+
@kahramanınız

Apple’ın AR kulaklığı, yeni başlayanlar için bir oyun değiştiricidir

WWDC 2023'te Apple Vision Pro kulaklığını kontrol etmek için elini kullanan bir adamla duyurulan Apple Vision Pro'nun ekran görüntüsü

Görsel Kaynakları: Elma

Yeni bir ürün için talep yaratmak zordur. Apple olmadıkça.

Haje Jan Kamps, Cupertino’nun sanal raflarında her SKU için yerleşik bir müşteri tabanı var ve yaklaşan Apple Vision Pro’nun ilk 3.500 dolarlık fiyat etiketine rağmen farklı olmadığını yazıyor.

“Yine de, akıl almaz bir şekilde aşırı tasarlanmış kulaklık, yeni başlayanlar için zeminde hayati bir bayrak,” diye yazıyor.

Uzamsal bilgi işlem bugün geniş bir kullanıcı tabanına sahip olmayabilir, ancak “birkaç dikkate değer istisna dışında, şirketin tüm ekosistemleri var etmeye istekli olma konusunda müthiş bir geçmişi var.”

Büyüme huninize biraz sürtünme eklemeniz gerekiyor

Kıvılcımlar saçan bir bileme çarkına karşı bir baltanın yakın çekimi

Görsel Kaynakları: Misha Kaminsky (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Büyüyen pazarlama uzmanı Jonathan Martinez’e göre, tamamen sorunsuz bir katılım akışı, potansiyel müşterileri kaybetmenin harika bir yoludur.

TC+’da “Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda en büyük yanılgılardan biri, altın standart olmak için olabildiğince çok soruyu ve engeli ortadan kaldırmamız gerektiğidir” diye yazıyor.

Bu haftaki sütununda, üç farklı sürtüşme türünü inceledi ve dönüşüm sağlayan yaşam boyu değer (YBD) denemelerinin nasıl çalıştırılacağını açıklıyor.

Etkili bir OKR süreci oluşturmak için beş temel ilke

Ağdaki bir futbol topu, yakın çekim

Görsel Kaynakları: Caspar Benson (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Artık kolay para menüden çıktığına göre, startup ekipleri stratejik hedefler belirleyebildiklerini (ve onlara ulaşabildiklerini!) göstermelidir.

Deneyimsiz kurucular genellikle kısa vadeli çabaları doğrulayan sosyal medya takipçileri veya toplam kullanıcı sayısı gibi gösterişli ölçümleri takip eder.

Öte yandan başarılı şirketler, günlük çabalarını uzun vadeli hedeflerle uyumlu hale getirmek için hedefleri ve önemli sonuçları (OKR’ler) kullanır.

Halihazırda bir OKR süreciniz olsun veya olmasın, başlangıç ​​aşamasındaki VC firması M13’te Julia Daniel ve Karl Alomar tarafından hazırlanan bu kapsamlı kılavuz, temel bilgileri içerir:

  • OKR çerçevesi.
  • Yıllık hedeflerin belirlenmesi.
  • Yıllıklaştırılmış bir yol haritası oluşturma.
  • Üç aylık planlama.
  • Durulama ve tekrarlama kadansı nasıl oluşturulur?

Erken aşama başlangıç ​​(ve ötesi) olarak keşif sürecine nasıl yaklaşılır?

Kırmızı renkli arka planda büyüteç.

Görsel Kaynakları: A. Martin UW Fotoğrafçılık (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Müşteri keşfine yaklaşmanın birçok yolu vardır, ancak iki yöntem baskındır:

  1. Satış ve ürün ekipleri veri toplar, sorular sorar ve deneyler yapar.
  2. İnsanlar, kullanıcı girişi yerine kendi yargılarını koyar ve en iyisini umarlar.

Yanlış hedef kitleyi kovalamak zaman ve para israfına neden olur, bu nedenle Ridge Ventures’ın ortağı Yousuf Khan, nitelikli müşterileri belirleme taktiklerini içeren bir TC+ gönderisi yazdı.

“İster beş, ister 50 veya 500 numaralı müşteriyi takip ediyor olun, bir uyum olup olmadığını belirleme süreci büyük ölçüde aynı kalır.”

TechCrunch+ Roundup haber bültenini gelen kutunuza alın

TechCrunch+ Özetini her Salı ve Cuma günü e-posta olarak almak için aşağı kaydırarak bu sayfadaki “bültenlere kaydolun” bölümünü bulun, “TechCrunch+ Özeti”ni seçin, e-postanızı girin ve “abone ol”u tıklayın.

Abone olmak için buraya tıklayın

Avrupalı ​​girişimler, 2022’ye göre %39 düşüşle bu yıl 51 milyar dolar artırma yolunda

Anna Heim, genel ortam değişmedikçe, Avrupalı ​​VC firması Atomico’nun yeni bir raporunda, bölgedeki başlangıç ​​finansmanının “2021’dekinden %52 daha düşük olacağını” tahmin ediyor.

Atomico, daha fazla düşüş ve işten çıkarma da dahil olmak üzere, “Düzeltilmiş piyasa gerçekliği burada kalacak” öngörüsünde bulundu.

Atomico ortağı Tom Wehmeier’e göre “2021, yatırım hacimleri ve değerlemelerin artık uzun vadeli ortalamalara dönmesiyle açık bir aykırı değerdi”.

“Bu kötü bir şey değil ama herkes için kolay bir zaman olmayacak.”

Sophie’ye sorun: Hindistan EB-3 için Haziran Vize Bülteninde neden hareket yok?

ortasında bir Amerikan bayrağı olan labirent çitinin girişinde yalnız bir figür

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin/TechCrunch

Sevgili Sophie,

Hindistan EB-3 için Haziran 2023 Vize Bülteninde neden hareket yok?

Dışişleri Bakanlığı/USCIS, EB-2 ile EB-3 arasındaki dosyalanmış başvuruları izleyip tarihleri ​​buna göre hareket ettiremez mi?

— Chennai’de Meraklı

A Serisi VC’ler ne arıyor? Birçok tohum yatırımcısı artık o kadar emin değil

eksik hedef, tohum, A Serisi, başlangıçlar

Görsel Kaynakları: Getty Resimleri

Rebecca Szkutak, Haziran 2023’te bir A Serisini kapatmak için gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinmek için üç tohum aşamasındaki yatırımcıyla röportaj yaptı:

  • Loren Straub, genel ortak, Bowery Capital
  • Hustle Fund’ın kurucu ortağı ve genel ortağı Eric Bahn
  • Yoni Rechtman, girişim müdürü, Slow Ventures

Artık ARR bir zamanlar olduğu gibi kuzey yıldızı metriği olmadığına göre, cevapları değişiyordu. Bahn, “Kale direkleri çok hareket ediyor gibi görünüyor,” dedi.

Rechtman, “Pek çok insan için gerçekten berbat,” dedi. “Sahte bir mal senedi satıldığını düşündüğüm insanlar için gerçekten üzülüyorum.”

genel-24