30 yılı aşkın bir süredir, Simpsonlar kolektif kültürel bilgimizin bir direği olmuştur. Hiç bir bölüm izlememiş olsanız bile, muhtemelen şovdan orijinal olarak gelen en az bir şaka biliyorsunuzdur. Şov çok uzun süredir devam ettiği için, hangi bölümlerin gerekli olduğunu ve muhtemelen hangilerini atlayabileceğinizi bulmak zor olabilir.

Şovun tamamı boyunca dağılmış pek çok harika olsa da, bunlar dizinin en iyi 10 bölümü. Simpsonlar kesinlikle kaçırmamanız gereken.

10. Treehouse of Horror V (6. sezon, 6. bölüm)

bu Korku ağaçevi dizisi, bu listeye başlamak için ideal bir yer gibi geliyor, çünkü bu bölümler her dizinin temelini oluşturuyor. Simpsonlar fan bölümü diyeti. Bu bölümde özellikle Stephen King ve Stanley Kubrick’in sevgi dolu bir parodisi yer alıyor. Parlama, ama aynı zamanda Willie’nin günü kurtarmak için koştuğu ve hemen bir balta tarafından öldürüldüğü harika bir koşu parçası. Yine de çoğunlukla, bu bölüm harika şakalarla dolu ve ne kadar iyi olduğunu hatırlatıyor. Simpsonlar tıkaçtan sonra tıkaçta paketleme olabilir.

9. Springfield Hakkında 22 Kısa Film (7. sezon, 21. bölüm)

Simpsons - Buğulanmış Jambonlar
disney

Simpsonlar, kendi adlarını taşıyan dizinin merkezinde yer alıyor, ancak bu 7. sezon bölümü, izleyicilerin Springfield’da yaşayan diğer birçok renkli karaktere odaklanmasını sağladı. Bir dizi vinyet olarak çerçevelenmiş, Springfield Hakkında 22 Kısa Film Dar çalışma süresine o kadar çok hikaye sığdırıyor ki bunaltıcı gelebilir ama espriler o kadar iyi ki onu tekrar tekrar izlemekten çekinmeyeceksiniz.

8. Moe’s Flaming (3. Sezon 10. Bölüm)

Efsanevi rock grubu Aerosmith’in bir kamera hücresi, yaratılan büyüklüğün sadece bir teaser’ı. Alevli Moes. Bölüm, barmen Moe’nun Homer’ın icat ettiği bir içki için kredi aldığını görüyor ve baştan sona gerçekten sağlam hissediyor.

Şakaların hepsi çarptı, Moe’yu daha iyi anlamamıza yardımcı olan şaşırtıcı derecede hassas birkaç an ve Moe’nun ona bu şekilde nasıl ihanet etmiş olabileceğini anlamaya çalışırken Homer ile bolca zaman geçiriyoruz.

7. And Maggie Makes Three (6. sezon, 13. bölüm)

Ve Maggie Üç Yapar

Şok edici derecede tatlı bir bölüm, Ve Maggie Üç Yapar bize sadece dört Simpson’ın olduğu bir zamana geri dönüş sağlıyor. Homer, Marge’ın Maggie’ye hamile olduğunu öğrenene kadar nükleer santralden ayrılma fırsatı bulur.

Homer, işini bırakamayacağını anlayınca, Mr. Ona bitmeyen tuvaletini hatırlatan ve ayrıca her sabah kalkıp işe gitme nedenini hatırlatmak için ofisine Maggie’nin resimlerini koyan Burns.

6. Springfield Dosyaları (8. sezon, 10. bölüm)

Springfield Dosyaları

Düz bir parodisi Bilinmeyen dosyalar Mulder ve Scully’nin bile yer aldığı, Springfield Dosyaları insanların moderne ne kadar bağımlı olduklarından şikayet edebileceklerine dair bir hatırlatmadır. Simpsonlar kolay parodiler ve referanslar üzerinde, şov onları aplomb ile devam ettirebiliyordu.

Mulder ve Scully, Homer’ın ormanda gördüğünü iddia ettiği bir uzaylıyı araştırmak için şehre gelirler ve hatta bir çerçeveleme hikayesinde biraz Leonard Nimoy alırız. En iyilerin çoğu gibi Simpsonlar bölümler, anlar Bilinmeyen dosyalar onu en iyi nasıl şişleyeceğini bilecek kadar iyi ve onu dizinin en iyilerinden biri yapan da bu.

5. Treehouse of Horror VI (7. sezon, 6. bölüm)

Bu liste en az iki tane gerektiriyordu. Korku ağaçevi gerçekten eksiksiz hissetmek için kurulumlar ve Korku Ağaç Evi VI uzun zamandır hayranların favorisi olmuştur. Bölümün bölümleri arasında, kasabanın çeşitli reklamlarının canlanıp bölge sakinlerine saldırmaya başladığı, bir başkasının korku filminin taklidini yaptığı bölümler yer alıyor. Elm Caddesinde ki Kabusve Homer’ı gören üçüncüsü bir 3D animasyon karakteri haline gelir ve gerçek dünyaya girer. Bu tür cesur deneyler, erken yapılan şeydir. Korku ağaçevi bölümler çok harika ve bu bölümlerin her biri tamamen farklı nedenlerle çok komik.

4. Yarasadaki Homer (3. sezon, 17. bölüm)

yarasadaki homer

Bay. Burns neredeyse her zaman Homer ile ihtişamı arasında durmaya çalışır ve bu hiçbir zaman yarasadaki homer. Homer, santralin softbol takımına katıldığında, Burns’ün rakip takımı, tamamı gerçek adamlar tarafından seslendirilen efsanevi MLB oyuncularıyla doldurduğunu öğrenir.

Aşağıda, profesyonel oyuncuların her biri gerçekten tuhaf şekillerde oyundan çıkarıldığı için oldukça ikna edici bir spor filmi mecazları var. Sonunda, Homer gerçekten zafer anını elde edebileceğini keşfeder ve her şeye rağmen Simpsonlar‘ yazarlar bunun altını çizmeleri gerekmediğini biliyorlardı.

3. bay Pulluk (4. sezon, 9. bölüm)

Homer çoğunu harcamasına rağmen Simpsonlar santralde çalışarak, şovda geçirdiği uzun yıllar boyunca bazı unutulmaz yan konserler biriktirdi. Yine de en akılda kalanlardan biri Mr. Pulluk, kar küreme işi nedeniyle küçük bir ünlü olduğunda.

Homer’ın içki arkadaşı Barney, Pulluk Kralı olarak işe girmeye karar verdiğinde, ikisi arasındaki rekabet kaynama noktasına gelir. Yol boyunca, Barney ve Homer arasında pek çok mükemmel şaka sunumu ve bir sürü unutulmaz an görüyoruz.

2. Marj vs. Monoray (4. sezon, 12. bölüm)

Şovun ilk sezonlarında nadiren Marge’a odaklanılması da şovun en iyi gezilerinden biri oldu. Sürekli olarak komik olmasının yanı sıra, Marj vs. monoray aynı zamanda bir parodi olarak ikiye katlanır Müzik Adamıve bunda oldukça harika bir tane.

Bölümün ortasındaki müzikal numara, Marge’ın Springfield kasabasının gerçekten bu kadar karmaşık bir yeni teknolojiye ihtiyacı olup olmadığına dair ciddi sorgulaması gibi harika.

1. Bay’ı Kim Vurdu? Yanıklar mı? (Birinci Bölüm) (6. sezon, 25. bölüm)

Simpsonlar - Mr.  Yanıklar

Simpsonlar Harika olmak için diğer pop kültürünün parodisini yapmasına gerek yoktu, ama öyle olduğunda asla acıtmadı. Bey’i Kim Vurdu? Yanıklar mı? — efsane üzerine bir riff Dallas hikaye konusu JR’ı Kim Vurdu? — aslında iki bölümlü ama listemizin en başına oturan ilk bölüm.

bay sonra Burns, güneşi engellemek için alçakça bir plan yapar, sonunda vurulur ve neredeyse herkes şüphelidir. Katilin kimliğine ilişkin ipuçları, bunu görebileceğiniz en komik şeylerden biri yapmaya yetecek kadar şaka gibi, aslında bölüm boyunca dikkatlice yerleştirilmiştir.

Simpsons yayında Disney+.
genel-19