Zamanı geldi ve Netherrealm nihayet serinin yeniden başlatılması görevini görecek yeni bir Mortal Kombat oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu. Mortal Kombat 1.

Bu makale sizi Mortal Kombat 1’in ne olduğu konusunda bilgilendirecek. Nasıl ortaya çıktı, neyle ilgili ve şimdiye kadar doğrulanan her bilgi. Yeni bilgiler yayınlandıkça, bu makaleyi güncelleyeceğiz, bu nedenle her zaman yeni bilgiler yayınlandığından sık sık uğradığınızdan emin olun.

Bununla birlikte, Mortal Kombat 1 hakkında bildiklerimiz burada.

İşte Mortal Kombat 1 tanıtım fragmanı

Mortal Kombat 1 nedir?

Mortal Kombat 1, 30 yıldır devam eden beğenilen Mortal Kombat oyun serisinin yeniden başlatılmasıdır. Bu bir yeniden başlatma olduğundan, dövüş sistemi, irfan ve daha fazlası dahil olmak üzere pek çok şey değişiyor. Şimdiye kadar, Netherrealm ayrıntılar konusunda sessiz kaldı ve çıkış tarihine yaklaştıkça ufak tefek parçaları açıklayacak.

Bununla birlikte, bu kılavuzda daha ayrıntılı olarak bahsettiğimiz Kameo Savaşçıları adlı yeni bir bilgi parçasını ortaya çıkardılar.

Oyunu anlamak için Mortal Kombat 11 Aftermath oynamam gerekiyor mu?

Normalde yeniden başlatmayla birlikte her şey değişir, yani buna gerek kalmaz. Ancak Mortal Kombat 1’de işler farklı. Mortal Kombat 11 veya Mortal Kombat 11 Ultimate ve Mortal Kombat 11: Aftermath oynamanızı tavsiye ederim. Her iki oyun da Mortal Kombat 1’in yeniden başlatılmasının nasıl gerçekleştiğini açıklıyor. Ya da en azından bunu açıklayan bir YouTube videosu izleyin çünkü nedenini anlamanın Mortal Kombat 1’i daha anlamlı hale getirdiğini düşünüyoruz.

Mortal Kombat 1, Mortal Kombat 11’deki hikayeye devam ediyor mu?

Yani, işte komik olan şey. Mortal Kombat 11’i oynadıysanız, Ateş Tanrısı Lui Kang’ın Raiden sayesinde yaratıldığını bilirsiniz. Bu, Büyük Kung Lao’yu ziyarete giden ve onu gelecek olaylar için eğiten aynı karakterdir. Şimdi, son zamanlarda Topluluk Sohbeti, Ed Boon, Mortal Kombat 11’in hikayesinin Mortal Kombat 1 ile ilgisi olmadığını belirtti. Buna rağmen, Mortal Kombat 1 fragmanında Ateş Tanrısı Lui Kang’ın göründüğünü kesinlikle görüyoruz. Mortal Kombat 1’in yeni bir başlangıç ​​olduğunu söylemeye devam ediyor.

Tabii ki, bu Ed Boon’un kendisi olabilir ve dizi hakkında ilk kez “doğruyu söylememiş” olmaz ve bunun onun çok fazla şey vermeye çalışmadığına inanıyoruz.

Lui Kang zamanda geriye gidip zamanın olaylarını değiştirseydi, bu yeniden başlatma bunun hikayesi olurdu. Earth Realm için Mortal Kombat’ın başlangıcına geri döndüğü için bu yeni bir hikaye, yeni bir başlangıç ​​olurdu. Tabii ki en büyük ipucu, fragmanda Lui Kang’ın özellikle “Yeni çağımda” demesi. Yani, bu aynı Lui Kang olmalı ve MK11’deki olaylar nedeniyle tüm bunların kendi işi olduğunu bildiriyor.

Tüm bunların nasıl sonuçlanacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Hangi karakterler geri dönüyor?

Geri döneceği duyurulan birkaç karakter var. İlginç olan, geri dönen karakterlerin çoğunun orijinal Mortal Kombat oyunundan, ikisinin devamı olan Mortal Kombat 2’den olması.

Shang Tsung ayrıca ön sipariş bonusu olarak geri dönüyor ve umarım daha sonraki bir tarihte veya kilidi açılabilir bir karakter olarak herkes tarafından kullanılabilir.

Liu Kang – MK1
Akrep – MK1
Alt Sıfır – MK1
Raiden – MK1
Kung Lao – MK2
Kitana – MK2
Mileena – MK2
Johnny Kafes – MK1
Shang Tsung (Ön Sipariş Bonusu)

Mortal Kombat’ın Premium ve Kollector’s Sürümleriyle birlikte gelen Kombat Paketi, Warner Bros.’un sahip olduğu IP’lerden altı karaktere erken erişim sağlayacak. bir yanlışlık sayesinde Amazon İtalya’nın Kısmen, bu karakterlerin Quan Chi, Omni Man, Ermac, Peacemaker, Takeda ve Homelander olduğunu biliyoruz.

Kameo Dövüşçüleri nedir?

Kameo Fighters, maçlar sırasında çağrılabilecek ve asist sağlayacak, oynanamayan karakterler olacak. 2023 Yaz Oyun Festivali sırasında ortaya çıkan son Mortal Kombat 1 oynanışı sayesinde, Kaemo Fighters hakkında biraz daha fazla bilgiye sahibiz. Oyuncular ana karakterlerini seçtiklerinde, mevcut Kaemo Savaşçıları arasından da seçim yapmak zorunda kalacaklar. Başlangıçta düşündüğümüz gibi rastgele değiller.

Kameo Fighters ayrıca ana karakterinizle aynı sağlık havuzunu paylaşır. Hasar alırlarsa, sağlık çubuğunuza yansıtılacaktır. Kaemo Fighters’ın, ölçüm cihazınızın üç çubuğunun yanı sıra bir kırıcı gerçekleştirmesi gerekecektir.

Onaylanan Kaemo Savaşçıları arasında Scorpion, Sub-Zero, Sonya Blade, Kano, Goro, Kung Lao, Stryker ve Jackson “Jax” Briggs yer alıyor. Quan Chi, Omni Man, Ermac, Peacemaker, Takeda ve Homelander da oyunun Premium ve Kollector’s Sürümlerinde olduğu gibi eklenecek.

Ayrıca Fatality gerçekleştirebilirler!

2023 Yaz Oyun Festivali’nden Mortal Kombat 1 oynanışı

Mortal Kombat 1’in çıkış tarihi var mı?

Evet. Açıklanan Mortal Kombat çıkış tarihi 19 Eylül 2023. Ön siparişler şu anda yayında ve oyunu ön sipariş veren herkes Ağustos 2023’te beta erişimine ve 14 Eylül 2023’te erken erişime sahip olacak.

En iyi satın alım

Best Buy Mortal Kombat 1 Standard Edition – PS5 – $69.99
Best Buy Mortal Kombat 1 Premium Edition – PS5 – $109.99
Best Buy Mortal Kombat 1 Kollector’s Edition PS5 – $249.99

Best Buy Mortal Kombat 1 Standard Edition – Xbox Series X|S – $69.99
Best Buy Mortal Kombat 1 Premium Edition – Xbox Series X|S – $109.99
Best Buy Mortal Kombat 1 Koleksiyoncu Sürümü – Xbox Series X|S – $249.99

Best Buy Mortal Kombat 1 Standard Edition – Switch – $69.99
Best Buy Mortal Kombat 1 Premium Edition – Switch – $109.99

Amazon

Amazon Mortal Kombat 1 Standart Sürüm – PS5 – 69,99 Dolar
Amazon Mortal Kombat 1 Premium Edition – PS5 – 109,99 Dolar
Amazon Mortal Kombat 1 Koleksiyoncu Sürümü – PS5 – 249,99 Dolar

Amazon Mortal Kombat 1 Standart Sürüm – Xbox Series X|S – 69,99 ABD doları
Amazon Mortal Kombat 1 Premium Edition – Xbox Series X|S – 109,99 ABD doları
Amazon Mortal Kombat 1 Kollector’s Edition – Xbox Series X|S – 249,99 Dolar

Amazon Mortal Kombat 1 Standart Sürüm – Anahtar
Amazon Mortal Kombat 1 Premium Edition – Anahtar

Oyun Durağı

Gamestop Mortal Kombat 1 Standart Sürüm -PS5 – $69.99
Gamestop Mortal Kombat 1 Premium Edition – PS5 – $109.99
Gamestop Mortal Kombat 1 Koleksiyoncu Sürümü – PS5

Gamestop Mortal Kombat 1 Standart Sürüm – Xbox Series X|S – 69,99 Dolar
Gamestop Mortal Kombat 1 Premium Edition Xbox Series X|S – 109,99$
Gamestop Mortal Kombat 1 Koleksiyoncu SürümüXbox Series X|S – 249,99$

Gamestop Mortal Kombat Standart – Anahtar – $69.99
Gamestop Mortal Kombat Premium – Anahtar – 109,99 Dolar

Mortal Kombat 1 hangi platformlarda yayınlanacak?

Mortal Kombat 1, PS5, Xbox Series X|S, Switch ve PC’de (Steam, Epic Games Store) piyasaya sürülecek. PS5 ve Xbox Series X|S sürümleri Netherrealm tarafından yönetiliyor, Switch Sabre Interactive tarafından ve PC sürümleri (Steam, Epic Games Store) QLOC tarafından yönetiliyor.

Ne yazık ki bu, Nintendo Switch için geliştirilen oyuna rağmen PS4 veya Xbox One’da görünmeyecek.

Mortal Kombat 1 hangi oyun motorunu kullanıyor?

Onaylanmasa da Mortal Kombat 1, Unreal Engine 5 kullanan ilk dövüş oyunlarından biri olabilir. Evet, Mortal Kombat 1 Unreal Engine 5 iyi ve Unreal Engine 4 kullanmaktan daha iyi bir hamle ve iyi not edilmiş sorunlar. Birkaç reklamda bahsedildiği gibi kesinlikle bir UE oyun motorudur, ancak yalnızca Unreal Engine’i belirtir.

PC gereksinimleri henüz açıklanmadı mı?

Hayır, henüz değil.

Mortal Kombat 1, daha yeni oyuncular için basitleştirilmiş bir kontrol cihazı kurulumu içerecek mi?

Bu iyi bir soru, ama bilmiyoruz. Netherrealm, Mortal Kombat 1’in basitleştirilmiş bir kontrolör kurulumunu içerebilecek yeni bir dövüş sistemi içereceğinden bahsetmişti, hiçbir şey açıklanmadı. Ancak Street Fighter 6 ve Tekken 8 gibi daha yeni dövüş oyunlarının bunu nasıl eklediğini görünce aynısını Mortal Kombat 1 için de görebiliriz.

Mortal Kombat 1’in kaç farklı versiyonu var?

Oyun için üç SKU vardır: Standard, Premium ve Kollector’s Edition.

  • Mortal Kombat 1 Standard Edition, Steam ve Epic Games Store dahil olmak üzere PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC’de fiziksel ve dijital olarak 69.99$ karşılığında satışa sunulacak.
  • Mortal Kombat 1 Premium Edition, fiziksel ve dijital olarak 109,99$ karşılığında satışa sunulacak ve Kombat Pack ile birlikte tüm Standard Edition içeriğini, 14 Eylül’den itibaren oyuna erken erişim ve 1.250 Dragon Krystal (oyun içi para birimi) içerecek. Kombat Paketi, ünlü aktör ve dövüş sanatçısı Jean-Claude Van Damme’nin (çıkışta mevcut) benzerini içeren bir Johnny Cage karakter görünümü, altı yeni oynanabilir karaktere erken erişim (çıkıştan sonra mevcut) ve beş yeni Kameo Fighters içerecek. (lansmandan sonra kullanılabilir).
  • Mortal Kombat 1 Kollector’s Edition, yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’de 249,99$ karşılığında seçili satıcılarda fiziksel olarak satışa sunulacak ve COARSE tarafından tasarlanan 16,5 inçlik bir Liu Kang heykelinin yanı sıra tüm Premium Edition içeriğini ve erken erişimi içerecek. ilham verici Liu Kang oyun içi karakter görünümü, üç özel sanat baskısı, bir çelik kasa ve 1.450 ek Ejderha Kristali (toplam 2.700).

Mortal Kombat 1 - Kollector Sürümü

Yeni dövüş oyunu mekaniği var mı?

Yeni bir dövüş sisteminden söz edilirken, çıkış tarihi itibarıyla herhangi bir detay ortaya çıkmadı.

Mortal Kombat 11’de çapraz oyun ve/veya çapraz ilerleme özelliği bulunacak mı?

Mortal Kombat 1, çapraz oyun ve çapraz ilerlemeyi içerecek, ancak oyun piyasaya çıkana kadar olmayacak. Netherrealm, bunların ne zaman ekleneceğini tam olarak açıklamadı, ancak destekleniyorlar.

Mortal Kombat 1 hangi ağ kodunu kullanacak?

Mortal Kombat 1, geri alma ağ kodunu kullanacak ve lansman sırasında uygulanacaktır.oyun-4