10 Haziran 2023’te nihayet an geldi: Manchester City ve Inter Milan, İstanbul’da Şampiyonlar Ligi finalinde karşı karşıya gelecek. TECHBOOK, Cumartesi günü maçın canlı yayınını nereden izleyebileceğinizi açıklıyor.

Ulusal liglere ek olarak, her şeyi kapsayan Şampiyonlar Ligi, tartışmasız Avrupa ve hatta bazen uluslararası futbolun zirvesidir. 2022/23 sezonunun merakla beklenen finalini canlı izlemek isteyenler, bunu canlı yayında veya tabii ki TV’de birkaç sağlayıcıdan ücretsiz olarak gerçekleştirebilir.

Şampiyonlar Ligi finali yayını

Pay-TV yayıncısı, en büyük hak sahibi olarak, DAZN tabii ki Şampiyonlar Ligi finali – hem televizyonda hem de yayında. DAZN’a ek olarak, bu aynı zamanda akışlar ZDF erkekler birinci sınıf finali. Amazon, bu sezon maç günü başına yalnızca bir Salı maçının canlı yayın haklarını elinde tutuyor. Buna göre, birinci sınıf finali Amazon Prime Video’da kullanılamayacak.

Başlama vuruşu Orta Avrupa Saati ile 21:00’de İstanbul’daki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda (yerel saatle 22:00) yapılacaktır. Yarı finalde Manchester City, son şampiyon Real Madrid’i başarıyla mağlup etti. Inter Milan, şehirdeki rakipleri AC Milan’a karşı yarı finalde net bir zafer kazanmayı başardı. Szymon Marciniak finali yönetecek.

Ayrıca Okuyun: Futbolcular neden sutyen takar?

ZDF – yorum, moderasyon ve uzmanlar

ZDF medya kütüphanesinde Şampiyonlar Ligi finalini ve ardından “das aktuell sportstudio” canlı yayınını takip edebilirsiniz. 2021’de UEFA ile yapılan son sözleşmeden bu yana ZDF, Şampiyonlar Ligi finalinin canlı yayın yayın haklarını elinde tutuyor. Bir bakışta en önemli bilgiler:

  • Ön bildirim 19:25’te başlar.
  • 21:00 başlama vuruşu
  • bitiş düdüğünün ardından “das aktuell sportstudio” İstanbul’dan canlı yayında

oyun tarafından yorumlanmıştır Claudia Neuman, sadece yorumcu aydın Béla Réthy’nin izinden gitmekle kalmıyor, aynı zamanda Alman televizyonunda Şampiyonlar Ligi finali hakkında yorum yapan ilk kadın. En son Katar’daki “sportstudio live FIFA World Cup 2022” için canlı muhabir olarak çalıştı. İki ZDF uzmanı aynı zamanda tanınmış bir ikili: iki eski uluslararası oyuncu Per Mertesacker ve Christoph Kramer, Dünya Kupası maçlarını analiz ettiler. Tartışmalarının moderatörlüğünü Jochen Breyer yapacak.

DAZN – yorum, moderasyon ve uzmanlar

DAZN, Şampiyonlar Ligi finalini hem canlı yayında hem de TV’de, burada DAZN 1 veya DAZN 2’de yayınlıyor. Ücretli spor portalında ön raporlama DAZN çeşitli analizler ve söyleşilerle saat 19.30’da başlıyor. Stadyumda saha yorumcusu olarak kim şaşırır ki? – Uli Lever. Alex Schlueter, uzman olarak Michael Ballack ile uzman görüşmesini yürütecek. Ücretsiz ZDF akışının aksine, aylık 29,99 Euro’dan başlayan bir “DAZN Unlimited” aboneliğine veya aylık 24,99 Euro’dan başlayan bir “DAZN Standard” aboneliğine ihtiyacınız var.genel-25