Tüketici ticareti ve yatırım uygulaması Robinhood kısıtlamak için hareket ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto borsaları Binance ve Coinbase’e açtığı davalardan ancak bir hafta sonra, platformunda belirli büyük kripto para birimlerinin tutulması ve ticareti. Platform Kongre’ye anlattı bu haftanın başlarında davaların ardından kripto tekliflerini incelediğini söyledi.

Robinhood’un Polygon, Solana ve Cardano blok zincirlerinden gelen token desteğini sona erdirme kararının ardından sahip olunabilecek iki kolay bakış açısı var: Şirketin çok ürkek olması veya hesaplanmış bir iş kararı vermesi.

Robinhood’un en son üç aylık sonuçlarını inceledikten sonra, kararın bir miktar gerekçeyle desteklendiğini düşünüyoruz.

Robinhood, hükümet tarafından dürtülmekte yeni değil. Meme hissesi çılgınlığı sırasında şirket, ticaret kontrolleri ve daha az bilgili yatırımcılara gelişmiş ticaret araçları sunma istekliliği hakkında sorgulanmak üzere Kongre’nin önüne sürüklendi. Bu daha az heyecan verici varlık ticareti piyasası göz önüne alındığında, şirket muhtemelen düzenleyicilerden ve yasa koyuculardan yenilenen ilgiyi davet etmekten nefret ediyor.

Ama bu yapbozun sadece bir parçası. Robinhood’un yalnızca basit bir risk-ödül hesaplaması yapması gerekiyor: Şirketin bu belirteçleri alıp satarak onları savunmak için çaba harcayan tüketicilerden yeterli gelir elde etmemesi muhtemeldir.

Robinhood, yorum talebine hemen yanıt vermedi.genel-24