Facebook’un sahibi Meta Platforms Perşembe günü, çalışanlarına, Messenger ve WhatsApp için farklı kişiler kullanarak sohbet edebilen ChatGPT benzeri sohbet botları da dahil olmak üzere, geliştirmekte olduğu bir dizi yapay zeka aracına kısa bir göz attı.

Bir Meta sözcüsü tarafından sağlanan oturumun bir özetine göre, herkesin katıldığı bir toplantıda konuşan şirket yöneticileri, metin istemleri aracılığıyla kullanıcı fotoğraflarını değiştirebilen ve mesajlaşma hizmetleri için emoji çıkartmaları oluşturabilen bir Instagram özelliğini de gösterdi.

Vitrin, sosyal medya devinin Google, Microsoft ve Snapchat gibi rakiplerinin bu tür araçları piyasaya sürdüklerini duyurmasından aylar sonra, kendi üretken yapay zeka araçlarını aylık 3,8 milyar kullanıcısına nasıl sunmayı planladığına dair ilk somut göstergeleri sağladı. ürünler.

Meta, tüketiciye yönelik herhangi bir üretken AI ürününü piyasaya sürmedi, ancak geçen ay reklam kampanyaları için görüntü arka planları ve yazılı kopya varyasyonları oluşturmak üzere AI kullanan araçları test etmek için küçük bir reklamveren grubuyla çalıştığını duyurdu.

Şirket ayrıca, yapay zeka ürün ihtiyaçlarını desteklemek için donanım ve yazılım kapasitesinden yoksun olduğunu geçen yılın başlarında belirledikten sonra, yapay zeka bölümlerini yeniden organize ediyor ve altyapısını şekillendirmek için büyük harcamalar yapıyor.

Meta İcra Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg Perşembe günkü oturumda çalışanlara, geçen yıl üretken AI’daki ilerlemelerin artık şirketin teknolojiyi “ürünlerimizin her birine” dahil etmesini mümkün kıldığını söyledi.

Toplantıdaki yöneticiler, tüketiciye yönelik araçlara ek olarak, çalışanlar için Metamate adlı, şirket içi sistemlerden toplanan bilgilere dayalı olarak sorguları yanıtlayabilen ve görevleri gerçekleştirebilen bir verimlilik yardımcısının da duyurusunu yaptı.

© Thomson Reuters 2023


Apple, yıllık geliştirici konferansında yeni Mac modelleri ve yaklaşan yazılım güncellemeleriyle birlikte ilk karma gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro’yu tanıttı. Gadgets 360 podcast’i Orbital’de WWDC 2023’te şirket tarafından yapılan en önemli duyuruların tümünü ele alıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8