Kripto piyasası, 9 Haziran Cuma gününe adım atan çoğu kripto para biriminin kayıplarla dolu olmasıyla son 24 saatte yalnızca yatay ticaret yapmayı başardı. . Son 24 saatte, en pahalı kripto para birimi, piyasada devam eden dalgalanmaların ortasında 137 $ (yaklaşık 11.300 Rs) fiyat artışı kaydetti. US SEC’in Coinbase ve Binance’e karşı açtığı dava ve olası bir stabilcoin baskısı olasılığı, paydaşlar arasında önemli tokenlerin fiyat hareketleri hakkında endişelere yol açıyor.

Yüzde 0,03 kayıpla Ether, fiyat tablosunun düşük tarafında işlem gören Bitcoin’e katıldı. Yazma sırasında, ETH’nin değeri 1.835 $ (kabaca 1.5 lakh Rs) seviyesindeydi ve son günkü işlem fiyatından hiçbir değişiklik kaydetmedi.

“SEC davalarıyla ilgili olaylara ve Fed’in önümüzdeki hafta vereceği para politikası kararına rağmen BTC’nin 26.500 $ (kabaca 21 lakh Rs) civarındaki tutuşu sağlamlığını koruyor. CoinSwitch Ventures Yatırım Lideri Parth Chaturvedi, Gadgets 360’a verdiği demeçte, SEC tarafından özellikle ‘kayıtsız menkul kıymetler’ olarak adlandırılan çoğu token ile birlikte Ether kırmızı renkte işlem görüyor ve bunlar üzerindeki satış baskısı azalıyor gibi görünüyor.

Binance Coin, Cardano, Solana, Litecoin, Polkadot, Avalanche ve Wrapped Bitcoin — Bitcoin ve Ether’in yanı sıra kayıtlı tüm kayıplar.

Kayıplar ayrıca Cosmos, Chainlink, Monero, Stellar ve Bitcoin Cash’i de vurdu.

Genel kripto piyasası değeri, 1.1 trilyon $ (kabaca 90.75.336 Rs) seviyesinde değişmeden kaldı. CoinMarketCap.

Kripto korku ve açgözlülük endeksi 50 puanla dünkü skalanın tam ortasındaki konumunu korumaya devam ediyor. Endeks bir aydan fazla bir süredir 53 puan civarında “nötr” kaldı ve bu da sektördeki aktivitenin en az 30 gündür büyük ölçüde değişmediğini gösteriyor.

Bu arada, az sayıda kripto para birimi Cuma günü kar kaydetmeyi başardı.

Bunlara Ripple, Polygon, Shiba Inu, Leo ve Uniswap dahildir.

Eos Coin, Elrond, Aave, NEO Coin ve ZCash de fiyat tablosunda karlarını korudu.

“Çatlamanın ilk şokunu bir kenara bırakırsak, DeFi ekosistemi, SEC’in kripto karşıtı hareketinin sonuçlarını görmezden gelmeyi başardı. Ancak, düzenleyici ortam belirsizliğini koruduğu için önümüzdeki günlerde bir fiyat düzeltmesi göz ardı edilemez, ”dedi WazirX Başkan Yardımcısı Rajagopal Menon, Gadgets 360’a.

Bu arada, zincir üstü veriler, Asya’nın Bitcoin ve kripto pazarlarındaki aktif sermaye açısından ABD’yi geride bıraktığını gösteriyor.

“ABD’den gelen son iş verileri, kripto piyasaları için biraz soluklanma sağlayabilir. En son veriler, işgücü piyasasının, FOMC’nin öngördüğü tedbirlerle uyumlu olan olumlu sonuçları sergilemeye başladığını gösteriyor. CoinSwitch Ventures’tan Chaturvedi, “Bu, Fed’in faiz artırımlarını durdurma olasılığını artırabilir, bu da varlık sınıfları genelinde piyasa performansını doğrudan etkileyen bir şeydir” dedi.


Apple, yıllık geliştirici konferansında yeni Mac modelleri ve yaklaşan yazılım güncellemeleriyle birlikte ilk karma gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro’yu tanıttı. Gadgets 360 podcast’i Orbital’de WWDC 2023’te şirket tarafından yapılan en önemli duyuruların tümünü ele alıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

Kripto para birimi, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir, yasal bir ihale değildir ve piyasa risklerine tabidir. Makalede sağlanan bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye niteliğinde değildir ve bunları teşkil etmez. NDTV, makalede yer alan algılanan herhangi bir tavsiyeye, tahmine veya diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8