Günlük haberler için ana kaynaklarınızdan biri olarak Android ve iOS’ta Google Haberler uygulamasını kullanıyor musunuz? dün size gösterdik Uygulama için iki yeni Android widget’ı geliyor ve bugün her bir uygulama için yeni özellikler hakkında bazı bilgiler aktarmak istiyoruz. 9to5Google. Ekranın altında bulunan “Takip Ediliyor” sekmesine bir değişiklik geliyor. Şu anda, o sekmeye dokunduğunuzda takip edilecek konu ve kaynak önerileri görüyorsunuz ancak içerik sunulmuyor.
Uygulama güncellendiğinde, “Takip Ediliyor” sekmesi, her biri alındığı yayının adını ve makaleden bir görseli içeren üç adede kadar hikaye sunacaktır. İlginizi çekebilecek haberlere odaklanmanıza yardımcı olması için ilgilendiğiniz konuları, belirli kaynakları ve belirli konumları ekleyebileceksiniz. Google, “bu sayfada gösterilen makaleler, Google Haberler’de içeriği ortaya çıkarmak için kullanılanlara benzer sıralama algoritmalarıyla belirlenir.
Google, Google Haberler için revize edilmiş “Takip” sekmesinin yakında dünya çapında Android kullanıcılarına sunulacağını ve bu yılın sonlarında iOS’a geleceğini söylüyor. Ayrıca Google, News Showcase lisans programını ABD’ye taşıyor. Şirket, 700’den fazla haber kuruluşundan gelen içerik için haber kuruluşlarına 1 milyar dolar ödeme taahhüdünde bulundu. Buna, ödeme duvarlı içeriğe sınırlı ücretsiz kullanıcı erişimi dahildir.

Şirket, “Haber Vitrini, haber kuruluşlarına günün en önemli haberlerini okuyucular için bir araya getirme yeteneği veren, zaman çizelgeleri, madde işaretleri, ilgili hikayeler ve önemli haberlerin listesi gibi özellikler aracılığıyla daha derin hikaye anlatımı ve daha fazla bağlam sağlayan panellerden oluşuyor” diyor. makaleler. Bu içerik şu anda Google Haberler ve Keşfet’te görünmekte ve güvenilir haberleri tüm dünyadaki okuyuculara ulaştırmaktadır.”

Son olarak, Google ile Abone Ol olarak bilinen hizmetin markası Reader Revenue Manage olarak değiştiriliyor. Bu özellik sayesinde Google Haberler kullanıcıları, Google Hesaplarını kullanarak ücretli içeriğe abone olabilir ve otomatik oturum açma ile bu içeriğe çok hızlı bir şekilde erişebilir.

Telefonunuzda Google Haberler uygulaması yoksa, bu bağlantıya dokunun Android telefonunuza yüklemek için ve veya buraya tıklayın Google Haberler’i iOS cihazınıza yüklemek için.telefon-1