Geçen yıl, Samsung’tan ne bir FE S serisi telefon ne de bir FE tablet aldık, ancak bu yıl şirket, Galaxy S23 FE ve Tab S9 FE.

Aralık 2022’ye kadar, Samsung’un Galaxy S22’nin sadeleştirilmiş bir versiyonu olan Galaxy S22 FE’yi piyasaya süreceği umudu vardı ama bu asla olmadı. Bir rapor, şirketin çip sıkıntısı nedeniyle telefonu iptal etmek zorunda kaldığını, ancak FE hattından tamamen vazgeçmediğini söyledi. Ve durum böyle görünüyor.

Gelecek Kazan Galaxy S23 FE’nin bazı ülkelerin ithalat-ihracat veritabanlarında zaten var olduğunu ortaya çıkararak bu raporu tamamladı. Bu listeler, telefonun 50MP ana kameraya sahip olacağını doğruluyor gibi görünüyor. önceki söylenti.

Satış noktası, girişlerin Nisan sonunda yapıldığını belirtiyor, bu da telefonun Ağustos veya Eylül’den önce burada olmayacağı anlamına geliyor. Bunun nedeni, Samsung telefonlarının genellikle halka açık veritabanlarında ilk kez göründükten üç ay sonra satışa çıkmasıdır.

Söylentiler, Galaxy S23 FE’nin tescilli Exynos 2200 yongası tarafından destekleneceğini ve Snapdragon varyantının olmayacağını söylüyor. Çip, 6 GB veya 8 GB RAM ve 128 GB veya 256 GB depolama ile eşleştirilecek.

Bahsi geçen 50MP ana atıcıya, 12MP ultra geniş açılı kamera ve 8MP 3x telefoto kamera eşlik edecek. Ön kameranın 12MP olduğu söyleniyor.

WinFuture’ın Roland Quandt ayrıca Samsung’un şimdiden Galaxy Tab S9 FE üzerinde çalıştığını da ortaya çıkardı. ancak Tab S9 serisinin henüz duyurulmadığı göz önüne alındığında, FE sürümünü görmemiz biraz zaman alabilir.

telefon-1