Forza Motorsport hayranları, Turn 10’un yarış simülasyonu serisindeki bir sonraki oyunu uzun zamandır bekliyor. Bir önceki oyun olan Forza Motorsport 7 yaklaşık altı yıl önce piyasaya sürüldü, oysa yeni Forza oyunları arasındaki bekleme süresi eskiden sadece iki yıldı.

yeni bir söylentiye göre Exputer tarafından yayınlandı ve Rand al’Thor tarafından destekleniyor Xbox Two podcast’inden, hayranlar oyunun nihayet bugünden tam dört ay sonra, 10 Ekim Salı günü başlamasını bekleyebilirler. Bu, Turn 10’un o ay bir lansmanı hedeflediğini söyleyen Xbox içeriden MrMattyPlays tarafından geçen ay paylaşılan bir söylenti ile aynı çizgide. Ekim, her halükarda, yedinci, üçüncü ve dördüncü girişlerin de o ay içinde piyasaya sürülmesiyle Forza Motorsport lansmanları için bir favori gibi görünüyor.

Bu yıl, aynı zamanda oyun sürümleri için inanılmaz derecede yığılmış bir ay. Takvim şu yüksek profilli sürümlerle doldu: 12 Ekim’de Ubisoft’s Assassin’s Creed Mirage, 13 Ekim’de CI Games’in Lords of the Fallen, 17 Ekim’de Remedy’den Alan Wake II, 20 Ekim’de Insomniac’s Marvel’s Spider-Man 2 THQ Nordic’in Alone in the Dark’ı 25 Ekim’de ve SEGA’nın Total War: Pharaoh’u Ekim’de TBA tarihinde. Elbette Forza Motorsport tüm bu oyunlardan farklı ve Microsoft tarafından yayınlanan tüm birinci taraf oyunlar gibi ilk günden itibaren Game Pass’te olacak.

Turn 10, yeni oyunlarını teknik olarak şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş yarış oyunu olarak tanımladı. Birkaç yıl önce kreatif direktör Chris Esaki, önceki oyundan yenisine yapılan fizik iyileştirmelerinin Forza Motorsport 4 ve Forza Motorsport 7 arasındakiler kadar önemli olduğunu açıkladı ve simülasyon doğruluğunda büyük bir sıçramaya işaret etti.

Örneğin, yeni lastik çarpışma modelinde pistle sekiz temas noktası bulunurken, önceki girişte yalnızca tek bir temas noktası vardı. Geçen yıl Esaki, pistin sıcaklığının dinamik gündüz/gece döngüsünden ve hava durumundan etkilendiğini ortaya koyarak bu konuyu genişletti. Ayrıca, lastik kauçuğu yolda bırakıldığında yavaş yavaş yapışkan hale gelecek olan dinamik kauçuklanma, paletlerde birikir.

Lansman sırasında Forza Motorsport’un 500’den fazla araç ve 800’den fazla yükseltme sunduğu onaylandı. Parkurlar, farklı düzenlere sahip 20 farklı ortamda (beşi yeni) gerçekleşecek.

Gösterinin yıldızları olan arabalar, geliştiricilerin çeşitli renk ve parlaklık seviyelerinde ışık tepkisini iyileştirmesine olanak tanıyan bir spektrofotometre sayesinde daha gerçekçi görünecek. Araba hasarı, bireysel çiziklere kadar çok daha kesindir ve aynı şey kir birikmesi için de geçerlidir. Bunun da ötesinde, Forza Motorsport gerçek zamanlı ışın izleme özelliğine sahiptir, ancak 10. Viraj bunun yalnızca Forza Horizon 5’teki gibi yansımalar mı yoksa başka bir şey mi olacağını açıklamadı.

Forza Motorsport, PC ve Xbox Series S|X için satışa sunulacak. Game Pass Ultimate oyuncuları ayrıca bulut akışı aracılığıyla da oynayabilecekler. Çıkış tarihi, yarın Xbox Games Vitrini sırasında (Pasifik Saati ile 10:00) resmi bir sıfatla onaylanacaktır.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17