Binance ABD Borsasında Amerikan Doları Alım Satımını Durdurdu başlıklı makale için resim

resim: JOCA_PH (Doğrulanmış)

Kripto para borsası Binance’in ABD kolu, Amerikan doları yatırma ve çekme işlemlerini süresiz olarak durdurdu. Şirket, bu varlıkları donduracağını açıkladı. ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu borsa ve CEO Changpeng Zhao aleyhine dava açtı.

Popüler kripto para borsasının ABD şubesi, uzun bir süre sonra dondurduğunu duyurdu. cıvıldamak Perşembe yayınlandı gece. Binance.US tweet’te şunları söyledi: ABD doları mevduatı artık askıya alınmış. Borsa ayrıca müşterilerine ve bankacılık ortaklarına 13 Haziran gibi erken bir tarihte tüm fiat para çekme işlemlerini durdurmaya hazır olduğunu bildiriyor. “bir süreliğine” bu şekilde çalışacak.

“Önceliğimiz müşterilerimizdir ve her zaman müşterilerimiz olmuştur. Binance.US dün gece tweet attı ve müşterilere bir bildirimde bulundu. “Amerika’da gelişen bir dijital varlık piyasasına olanak sağlayan verimli bir uzlaşmaya açık olsak da Binance.US, SEC’in haksız saldırılarına karşı kendimizi, müşterilerimizi ve sektörü güçlü bir şekilde savunmaya devam edecek.”

Pazartesi gününde, Binance’e dava açıldı saniye, bu, borsaya ve CEO Zhao’ya karşı 13 suçlamayı içeriyordu. Dava, Zhao ve Binance’in ABD menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini ve şirketi yasa dışı bir borsa işletmekle suçladığını iddia ediyor. Ücretlere ayrıca kayıt dışı borsaların, komisyoncu-satıcıların ve takas acentelerinin işletilmesi dahildir; Binance ABD platformunda ticaret kontrollerini ve gözetimini yanlış beyan etmek; ve menkul kıymetlerin kayıt dışı arz ve satışı.

Binance’in SEC sıkıntıları, bir zamanlar patlayan bir endüstri solmaya devam ederken, son birkaç nefes nefese kalmış gibi görünüyor. İlgili kripto haberlerinde, Twitter CEO’su ve ilan edilen “Dogefather” içeriden bilgi ticareti yapmakla suçlandı 258 milyar dolarlık bir davada. Aynı zamanda, SEC ayrıca Do Kwon’u da araştırıyor, yakın zamanda tutuklanan Terra USD Bitcoin kurucusukomisyonun Kwon ve şirketinin geçen Mayıs’ta çökmeden önce Terra projesinden 10.000 Bitcoin aktardığını iddia etmesinden sonra – 10.000 Bitcoin’in yüz milyonlarca dolar değerinde olduğu.

genel-7