Alan Wake 2, ilk oynanış gösterimini Geoff Keighley’s Summer Game Fest 2023’te aldı. Canlı etkinliğin ardından Remedy, oyunu basına da tanıttı. Yakında kendi raporumuzu yayınlayacağız, ancak bu arada, YouTuber Danny Peña bir röportaj yayınladı Yardımcı Yönetmenler Sam Lake ve Kyle Rowley ile.

Sam Lake, Alan Wake 2’nin ikili kahraman yapısıyla nasıl başa çıktığını ve Alan Wake veya yeni eklenen Saga Anderson’ı kullanma söz konusu olduğunda oyuncuların ellerine çok fazla özgürlük bıraktığını tartıştı.

Saga ile bu giriş yapıldıktan sonra, belirli konumlardaki oyuncu bunlar arasında geçiş yapmakta, Alan Wake in the Dark Place oynamaya geçmekte veya Pacific Northwest’te Saga oynamakta geçiş yapmakta özgürdür ve yanlış veya doğru yol yoktur. bu noktadan itibaren oynayın.

İsterseniz Dark Place deneyimi boyunca Alan Wake olarak oynamaya devam edebilir veya neredeyse sonuna kadar bir destan oynamaya devam edebilirsiniz. Ya da bu deneyimin hikâyesinin her iki tarafında ilerlemek için aralarında bulduğunuz her fırsatta geçiş yapmaya devam edebilirsiniz.

Alan Wake 2’nin hikayesi, bu iki iş parçacığının birbirine çok bağlı olduğu bir şekilde yapılandırılmış ve inşa edilmiştir. Aralarında çok fazla yankı, haber verme ve aralarında vizyon var. Dünyalar arasında birbirleriyle iletişim kurmaya çalışıyorlar. Herhangi bir anın hangi tarafında önce oynadığınıza bağlı olarak, neler olup bittiğine ve bunun nasıl şekillendiğine dair biraz farklı bir bakış açınız olur. Deneyim budur.

Alan Wake 2, Remedy tarafından yapılan önceki oyunlardan birkaç yönden farklı olacak. Başlangıç ​​olarak bu onların ilk hayatta kalma korku oyunu olacak, ancak Saga Anderson’ın bir FBI profil uzmanı olduğu düşünülürse, bulmacalar ve dedektif oynanışı da içeriyor. Oyuncular, bir Mind Palace özelliği aracılığıyla kaosu çözebilecekler.

Benim açımdan, hırs açısından, anlatısal olarak çok iddialı şeyler yaptığımızı düşünüyorum. Hikayeyi anlatmak için sahip olduğumuz farklı yöntemler gibi, bence bizim için biraz önemli. Açıkça sinematik gibi daha lineer hikaye anlatımına sahibiz, canlı aksiyondan yararlanıyoruz – bu demoda çok fazla şey göstermiyoruz ama onu da kullanıyoruz. Ayrıca onu oyun dünyasında nasıl kullandığımız açısından Control ile başladığımız bir şeydi. Ama aynı zamanda oyuncuların erişmesini istediğimiz mekaniklerin genişliği. İlk oyun, büyük ölçüde savaşına dayanıyordu. Alan Wake 2’de, Saga ile bir FBI ajanı olan bir profilci olma fikrini tamamen benimsemek istedik, peki bu fanteziyi satan oynanışı nasıl getirebiliriz?

Geri çekildiğiniz bir Zihin Sarayı konseptine ve bulmacaları çözmek için kasa tahtasını nasıl kullandığınıza sahibiz. Oyuncunun bir özellik düzeyinde kullanması için daha fazla genişlik getirmek istedik.

Alan Wake 2, 17 Ekim’de Epic Games Store, PlayStation 5 ve Xbox Series S|X üzerinden PC için çıkış yapacak.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17