Sony WF-1000XM5 gerçek kablosuz kulaklıkların, Haziran 2021’de piyasaya sürülen Sony WF-1000XM4 TWS kulaklıkların halefi olarak yakında piyasaya çıkması bekleniyor. Yakında çıkacak olan giyilebilir ses cihazı, muhtemelen kullanıcının rahatlığına daha fazla odaklanacak. Ayrıca daha hızlı şarj seçenekleri sunmaları bekleniyor. Yeni bir sızıntı, iddia edilen kulaklıkların çok daha hafif ve daha hızlı şarj donanımıyla piyasaya çıkacağını gösteriyor. Sızıntı ayrıca TWS kulaklıklarının tasarımını öneriyor ve iki renk seçeneğiyle gösteriyor.

göre bir postalamak The Walkman Blog’da, Sony WF-1000XM5’lerin yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve muhtemelen bazı önemli değişikliklerle gelecek. Sızıntıda alıntılanan görüntüler büyük bir tasarım revizyonuna işaret etmese de, bildirilen özelliklerde dikkate değer bazı değişiklikler var.

Sony WF-1000XM5’ler siyah ve gümüş renk seçenekleriyle görülüyor, kulaklık başlıkları ve kasası, yine benzer renk gruplarında piyasaya sürülen önceki Sony WF-1000XM4 TWS kulaklıklara benzer bir tasarıma sahip.

Sızıntıya göre, sözde Sony WF-1000XM5 kulaklıkların ağırlığının 5,9 gram olması bekleniyor, bu da WF-1000XM4 modelinin 7,4 gram ağırlığından önemli ölçüde daha az. Bu değişikliğe uyum sağlamak için kasanın ve kulaklıkların boyutlarının daha küçük olduğu bildiriliyor.

Yakında çıkacak olan Sony TWS kulaklıkların toplam dinleme süresinin bir önceki modelde olduğu gibi 24 saat olarak kalması bekleniyor. Bununla birlikte, WF-1000XM5 kulaklıkların, kasada yalnızca üç dakikalık bir şarjla bir saatlik bir dinleme süresi sunduğu söyleniyor. Daha önce, aynı işlev en az beş dakikalık kutu içi şarj gerektiriyordu.

Sony’nin WF-1000XM5’inin ayrıca daha iyi mikrofonlar kullanarak veya işleme yeteneklerini artırarak gelişmiş bir ses alma özelliğine sahip olması bekleniyor. Kulaklıklar ayrıca kutudan çıkar çıkmaz çok noktalı bağlantı sunacak, yani aynı anda birden fazla cihaza bağlanabilecekler. Daha önceki WF-1000XM4 kulaklıklar, bu özelliği bir yazılım güncellemesinin parçası olarak aldı.

WF-1000XM5 TWS kulaklıkların piyasaya çıkış tarihi veya fiyat aralığı hakkında henüz bir ayrıntı bilinmiyor. Özellikle, Sony WF-1000XM4, Hindistan’da Rs fiyat etiketi ile piyasaya sürüldü. 19.990.


Apple, yıllık geliştirici konferansında yeni Mac modelleri ve yaklaşan yazılım güncellemeleriyle birlikte ilk karma gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro’yu tanıttı. Gadgets 360 podcast’i Orbital’de WWDC 2023’te şirket tarafından yapılan en önemli duyuruların tümünü ele alıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8