Bilim insanları Kansas Üniversitesi, Çarşamba günü ayrıntılandıran bir makale yayınladı söyledikleri bir algoritma algılar %99’un üzerinde doğruluk oranıyla ChatGPT’den akademik yazı.

AI chatbot içeriği başladığında sel basmak dünyanın en büyük endişelerinden biri güvenilir robotların sözleriyle gerçek insanların arasındaki farkı tespit etmek. inşa etmek için birkaç girişimde bulunuldu ChatGPT dedektörleriVe Onlarca firma yarışıyor yapay zeka oluşturmak içintespit teknolojisi. Ancak şu ana kadar seçeneklerin hiçbiri iyi çalışmıyor, hatta tarafından inşa edilen bir OpenAI, ChatGPT’yi yapan şirket. Mevcut araçlar o kadar etkisiz ki, aslında işe yaramazlar.

Belgede açıklanan ChatGPT gözcü yalnızca belirli bağlamlarda çalışmak üzere oluşturulmuştur, ancak bildirilen başarısı umut verici görünmektedir. Onu inşa etme sürecindearaştırmacılar yapay zeka yazmanın belirgin işaretlerini belirlediklerini söylüyorlar.

olan kağıt akran-incelendi ve yayınlanan içinde Hücre Raporları Fizik Bilimi, yapay zeka tarafından kaleme alınmış akademik araştırma makalelerini ortaya çıkaran bir tekniği açıklar. Çalışma, biyolojiden fiziğe çeşitli disiplinlerde insan yazarlar tarafından yazılmış 64 bilimsel araştırmacı makalesi seçti. Bu verileri ChatGPT’ye beslediler ve toplam 1.276 paragraf değerinde chatbot saçmalığı içeren 128 yapay zeka makalesinden oluşan bir veri seti üretmek için kullandılar. Bilim adamları bu sahte paragraflar ChatGPT algılama algoritmalarını oluşturmak için. Sonra yeni bir veriyi bir araya getirirler.Algoritmalarını test etmek için ayarlanmış 30 gerçek makale ve ChatGPT tarafından yazılmış 60 makale, toplamda 1.210 paragraf toplamda.

Araştırmacılar, algoritmalarının ChatGPT tarafından yazılan tüm makaleleri %100 oranında tespit ettiğini iddia ediyor. Paragraf düzeyinde daha az doğruydu ancak yine de etkileyiciydi: Algoritma, AI paragraflarının %92’sini tespit etti.

Araştırmacılar başkalarını umut et çalışmalarını, algılama yazılımını kendi nişlerine ve amaçlarına göre uyarlamak için kullanacaklardır. Makalenin yazarı ve Kansas Üniversitesi’nde kimya profesörü olan Heather Desaire, “Erişilebilir bir yöntem oluşturmak için çok uğraştık, böylece lise öğrencileri bile farklı yazı türleri için bir AI detektörü oluşturabilsin, böylece çok az rehberlikle,” dedi. ile bir röportajda EurekAlert. “Yapay zeka yazmaya yönelik bir ihtiyaç var ve insanların bu alana katkıda bulunmak için bir bilgisayar bilimleri derecesine ihtiyacı yok.”

Gazete, ChatGPT’nin çalışmasını gösteren birkaç işaret olduğunu söylüyor. Birincisi, insan yazarlar daha uzun paragraflar yazarlar, daha geniş bir kelime dağarcığı kullanırlar, daha fazla noktalama işareti kullanırlar ve ifadelerini “ancak”, “ama” ve “ancak” gibi sözcüklerle nitelendirme eğilimindedirler. ChatGPT ayrıca rakamlar ve diğer bilim insanlarından bahsedenler gibi alıntılar konusunda daha az spesifiktir.

Desaire ve arkadaşları tarafından yapılan model. kopya çeken liselileri cezalandırmayı uman öğretmenler için alışılmışın dışında işe yaramayacak. Algoritma, özellikle akademik yazı için oluşturuldu bilimsel dergilerde okuduğunuz akademik yazı türü. Bu, genel olarak son altı ayı geçiren eğitmenler ve yöneticiler için bir utanç. çıldırmak tarafından kolaylaştırılan intihal üzerinde ChatGPT. Ancak Desaire, teorik olarak aynı tekniği diğer yazı türlerini algılayan bir model oluşturmak için kullanabileceğinizi söyledi.

Bir yazarın bir chatbot yazısında kolayca bazı küçük ince ayarlar yapabileceğini ve onu tespit edilmesini çok daha zor hale getirebileceğini düşündüğünüzde işler alt üst olur. Yine de araştırmacılar bu çalışmayı bir “kavramın kanıtı” olarak nitelendirdiler ve daha geniş bir veri kümesiyle daha sağlam ve belki de daha doğru bir araç geliştirebileceklerini söylediler.

Bu sonuçlar ne kadar umut verici olsa da, teknoloji şirketleri ve yapay zeka destekçileri, ChatGPT gibi araçların emekleme aşamasında olduğunu söylüyor. Yapay zeka son birkaç yılda gördüğümüz yüksek hızda gelişmeye devam ederse, bunun gibi tespit yöntemlerinin ayakta kalıp kalamayacağını söylemek imkansız. daha yakın büyük dil modelleri ete dayalı insan yazısının mırıltılarını kopyalamaya başlarsa, robot konuşmasının izlerini belirlemek o kadar zor olacaktır.

Yapay zeka, sohbet robotları ve makine öğreniminin geleceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Kapsamımızın tamamına göz atın yapay zekaveya kılavuzlarımıza göz atın En İyi Ücretsiz AI Sanat Üreticileri Ve OpenAI ChatGPT Hakkında Bildiğimiz Her Şey.genel-7