OpenAI, iOS için resmi ChatGPT uygulamasını bazı yararlı ve kullanışlı özelliklerle güncelledi.


Resim: Diego Thomazini/Shutterstock

Uygulama, sesli asistan Siri ile derin entegrasyona sahiptir. Kullanıcı artık Siri’den ChatGPT uygulamasını açmasını isteyebilir vb. Kısayollar (Hızlı komutlar) ile yakın etkileşim, Siri kullanımı da dahil olmak üzere bu komutları oluşturmanıza olanak tanır.

Ayrıca uygulama iPad için optimize edilmiş, kullanıcı dostu bir arayüz ile uygulamayı tam ekranda çalıştırmak mümkün hale gelmiştir. Diğer bir yeni özellik de, ChatGPT uygulama arayüzündeki mesajları cihazdaki diğer uygulamalara sürükleyip bırakabilmenizdir.

Başlangıçta, iOS için ChatGPT uygulaması Mart ortasında ABD’de kullanıma sunuldu ve ardından dünya çapında 40’tan fazla ülkede kullanıma sunuldu.

ChatGPT uygulamasının kullanımı ücretsizdir ancak ChatGPT Plus hizmetinin aylık maliyeti 19,99 ABD dolarıdır. Aynı fiyat web versiyonunda da sunulmaktadır. ChatGPT Plus, yüksek talepte bile kullanılabilirlik, daha hızlı yanıt süreleri ve GPT-4, internet erişim modu ve eklentiler gibi yeni özelliklere öncelikli erişim sağlar. ChatGPT uygulaması bir OpenAI hesabı gerektirir.genel-22