Bir hafta önce size bazı yeni özelliklerden bahsetmiştik. Google Android platformuna ekleniyor. Bu özellikler arasında, Android kullanıcılarının ana ekranlarında hisse senedi fiyatlarını takip etmek, Google TV’de hangi dizi ve filmlerin yayınlanacağı konusunda öneriler almak ve Google Haberler uygulamasından en son haberleri almak için kullanabilecekleri yeni widget’lar yer alıyor. Aslında, mevcut solitaire Google Haberler widget’ının yerini alacak iki Google Haber widget’ı geliyor.
İki yeni Google Haberler widget’ı, uygulamanın 5.82 sürümünde mevcuttur. Hesaba katıldığında 5.81 sürümü, Play Store’dan çıkarılan uygulamanın yapısı olmaya devam ediyoryeni widget’ları almak bu noktada bir bekleme oyunudur. Çivi SadykovGoogle News Telegram Kanalı editörü, kullanımda olan iki yeni widget’ı gösteren birkaç resmi tweetledi. Biri, size bir hikaye hakkında sınırlı bilgi verecek olan 2×2 boyutunda bir Hızlı Görünüm widget’ıdır.

İkinci pencere öğesi 4×3 boyutundadır ve Liste Görünümü olarak adlandırılır. Size her hikaye için iki başlık ve küçük resimler gösterir. Bu, bir hikaye için sınırlı bilgi ve küçük bir resim gösteren mevcut 4×2 widget’ıyla karşılaştırılabilir. Dolayısıyla, Android telefonunuz için Google Haberler sürüm 5.82’yi aldığınızda, ikinci widget’ı unutabilir ve ana ekranınıza yerleştirmek için daha küçük veya daha büyük bir tane seçebilirsiniz.

Android telefonunuza Google Haberler’in hangi sürümünü yüklediğinizi görmek için şu adrese gidin: Ayarlar > Uygulamalar > Tüm xxx uygulamalarına bakın ve Google Haberler’i görene kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunun ve Google Haberler Uygulaması bilgi sayfasına yönlendirileceksiniz. Sayfanın en altına indiğinizde, yüklediğiniz uygulamanın sürüm numarasını göreceksiniz. Ne yazık ki Pixel 6 Pro’mda çalışan Google Haberler sürümü 5.80.

telefon-1