Google, kullanıcılara toplam yedi yeni özellik sunacak büyük bir güvenlik güncellemesi üzerinde çalışıyor. Krom masaüstü ve iOS için.

Bu özelliklerden dördü şu anda masaüstü kullanıcılarına ulaşıyor ve hepsi şirketin Password Manager yazılımını içeriyor. Yama geldiğinde gözünüz açık olsun.

En baştan başlayarak, Password Manager’ın Chrome’un Ayarlar menüsünde yeni bir ana sayfası olacaktır. Orada, kullanıcılar oturum açma kimlik bilgilerini yönetebilecek veya güvenlik ayarlarını düzenleyebilecek. Ancak daha doğrudan bir yaklaşımı tercih ederseniz, “siz [can] Google Password Manager için bir masaüstü kısayolu oluşturun,” gönderiye göre.

Teknoloji devi ayrıca belirli girişler için not yazma özelliğini de ekliyor. Örnek olarak, bir web sitesi için birden fazla hesabınız olduğunu, ancak her bir ayrıntıyı hatırlamakta zorlandığınızı varsayalım. Bir içerik menüsü açmak için Chrome’un adres çubuğundaki anahtar simgesini tıklatarak bu ayrıntıları içeren notlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Kalem simgesine tıklamak düzenleme yapmanızı sağlar.

Daha sonra şirket, kullanıcıların üçüncü taraf yöneticilerden şifrelerini masaüstünde Chrome’a ​​aktarmalarına izin verecek. bu Google Yardım web sayfası insanların tarayıcıya herhangi bir şey yüklemeden önce kimlik bilgilerini bir .csv dosyasına dönüştürmesi gerektiğini belirtir. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılı talimatlar şu adreste bulunabilir: Chrome Yardımı İnternet sitesi.

Ancak, görünen o ki araç, bilgilerinizi yalnızca belirli uygulamalardan getirebilecek. Bu uygulamalar Microsoft Kenarı, Safari, 1Şifre, Bitwarden, Dashlane Ve Son Geçiş. Diğer kaynakları desteklemek için gelecek planları hakkında bilgi yok.

Yakında gelecek

Son üç eklemeyle ilgili olarak, yıl içinde gelecekler.

İlk olarak, masaüstündeki Chrome, bu noktaya kadar mobil uygulamaya özel olan bir biyometrik kimlik doğrulaması alacak. Google, bunun etkinleştirilmesinin, kimlik bilgilerini otomatik doldurmadan önce ikinci bir “güvenlik katmanı” ekleyeceğini belirtir. Chrome’un desteklediği biyometrik kimlik doğrulama türleri, nihayetinde bilgisayarınıza bağlıdır. Örneğin, parmak izi okuyucusu olan bir dizüstü bilgisayarınız varsa, tarayıcı yalnızca parmak izinizle hesaplarda oturum açmanıza izin verir.

iOS’ta, Chrome’daki Şifre Kontrolü, hatalı girişleri işaretlemeye başlayacak. Araç, zayıf, yeniden kullanılmış veya güvenliği ihlal edilmiş bir parola algılarsa bilgilerinizi değiştirmenizi ister. İOS güncellemesinin geri kalanı, bazı şeyleri yapmayı kolaylaştırmak için küçük tasarım ince ayarlarından oluşur. Otomatik doldurma istemleri daha büyük hale getirilecek ve Ayarlar’da kayıtlı kimlik bilgilerinizi her incelediğinizde, “bir web sitesi için birden çok kayıtlı hesap 1686301042 Birlikte gruplandırılmış.”

Hem biyometrik kimlik doğrulama genişletmesinin hem de iOS yamasının ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında daha fazla bilgi için Google’a ulaştık. Bu hikaye daha sonra güncellenecektir.genel-6