Buna göre 9to5Google, Android uygulamasının 2023.5.30.0.1 sürümünden itibaren Google Play Kitaplar uygulaması için yeni bir simge kullanıma sunuluyor. Simgenin önceki sürümünde, üçgen arka plandan çıkan açık mavi kapaklı bir kitap vardı. Bu kitap yeni simgede kaldırıldı. O kitap gittiğinde, üçgenin mor rengi artık görülebilir. Kitabın içinden sarkan yer imi hala üçgenin dışına sarkıyormuş gibi görünüyor. Ve üçgenin üç köşesi artık daha yuvarlak.
Düzeltilmiş simgeyi, uygulamanın Google Play Store’daki listesinde bulabilirsiniz. Ve simge, onu değiştiren tek değişiklik değildi. Google, Play Kitaplar uygulamasına yaptı. Tabletlerde, alt çubuk, ekranın sol tarafında bir “gezinme çubuğu” ile değiştirilir. Ray, Ev, Kütüphane, İstek Listesi ve Mağaza için simgeler içerir. Google Play Kitaplar uygulamasının tablet sürümünde başka herhangi bir değişiklik yapılmadı.
Mobil cihazınızda Google Play Kitaplar uygulaması yoksa Play Store’dan yükleyebilirsiniz. bu bağlantıya dokunarak. iOS kullanıyorsanız Play Kitaplar uygulaması App Store’dan yüklenebilir bu bağlantı aracılığıyla.

İlk paragrafta belirttiğimiz gibi, 2023.5.30.0.1 sürümünden itibaren yeni Google Play Kitaplar simgesi görülebilir. Android’de uygulamanın hangi sürümüne sahip olduğunuzu şu adrese giderek kontrol edebilirsiniz: Ayarlar > Uygulamalar > Tüm xxx uygulamalarına bakın ve Google Play Kitaplar’ı görene kadar kaydırın. Listeye dokunun ve sürüm numarasının listelendiği sayfanın en altına gidin. Şu anda Pixel 6 Pro’m 2023.5.15.0.0 sürümünü çalıştırıyor, bu da yeni simgenin henüz telefonuma gelmediği anlamına geliyor.

Google Play Kitaplar uygulamasından e-kitapları önizleyebilir ve satın aldıklarınızı okuyabilirsiniz. Google ayrıca, uygulama için örneklediğiniz veya satın aldığınız son altı adede kadar başlığı gösteren harika bir Android widget’ı içerir. Widget’ı eklemek için Android cihazınızda Play Kitaplar uygulamasının yüklü olması gerekir. Bunu yaparsanız, boş bir ana ekran gayrimenkul parçası bulun ve üzerine uzun basın. Üç seçenekli bir açılır pencere göreceksiniz. Widget’lar üzerine dokunun. Google Play Store’a ilerleyin, 3×2 widget’ına uzun basın ve yönlendirildiğiniz sayfadaki açıklığa kaydırın.telefon-1