Diablo 4 Büyücü büyü yuvaları nasıl çalışır? Diablo 4’te büyücü olarak oynadığımız için, onların sihirli yeteneklerinin çoğunu öğrendik. Menzilli saldırılar için en iyi sınıflardan biri olan büyücünün becerileri, ateş hattından uzak durmak için en iyiler arasındadır ve büyüler de farklı değildir.

Beş Diablo 4 sınıfının her birinin kendine özgü bir dönüşü vardır: barbarlar, sert vuruşlu yakın dövüş silahları ile harikadır, büyücüler, bir minyon ordusu oluşturmak için Ölüler Kitabı’nı kullanır ve druidler şekil değiştirebilir. Bu arada Diablo 4 Sorcerers, becerilerinin yanı sıra büyü yuvaları da kazanır, ancak bunları hemen kullanamazsınız. Biz de sığınakta saatler geçirdikten sonra – Diablo 4 incelememizde ne düşündüğümüze bakın – kilidini nasıl açacağınız konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahibiz Diablo 4 büyücü büyü yuvalarıve bunların nasıl kullanılacağı.

D4 büyücü büyü yuvalarının kilidi nasıl açılır

Diablo 4 Sorcerer büyü yuvalarının kilidini açmak için, sınıfa özel öncelikli görev “Büyücü: Büyücü Mirası”na erişmenizi sağlayan 15. seviyeye ulaşmanız gerekir. Mordarin ile tanışmak ve Unutulmuş Kodeksi bulmak için görevi takip edebilir ve talimatları takip edebilirsiniz.

Çabalarınız için sizi ödüllendirmek için Mordarin, kitap ve onun büyüleri hakkında bildiği her şeyi size öğretmeyi kabul ediyor – ama gerisini kendinizi keşfetmenize bırakacağız. Görev tamamlandığında, ilk büyü yuvanızın kilidi açılır. İkincisi, 30. seviyede açılır.

Tüm büyü efektleri

Her büyünün seviyesi yükseltilebildiğinden, aşağıdaki etkiler genelleştirilmiştir. “Kısa bir süre için”, “bir şans (%)” veya “belirli bir miktar” gibi terimler, o temel becerinin derecesine bağlı olarak değişen değişkenlerdir.

 • Ark Kirpik: bekleme süresini kullandığınızda çevrenizdeki düşmanlar kısa süreliğine sersemler.
 • Ateş Cıvatası: Becerilerden kaynaklanan doğrudan hasar, kısa bir süre içinde ek bir Yanma hasarı yüzdesi uygular.
 • Donma cıvatası: Becerilerden kaynaklanan doğrudan hasar, %15 ila %21 Chill arasında geçerlidir.
 • Kıvılcım: Bir düşmanı öldürmenin Çatırdayan Enerji oluşturma şansı (%) vardır.
 • Yakmak: birkaç saniyede bir, bir yılan ortaya çıkar ve düşmanları kısa bir süreliğine yakarak Yakma hasarı verir.
 • Ateş topu: Bir düşmanı öldürdüğünüzde, hasarının belirli bir yüzdesi kadar bir Ateş Topunda patlarlar.
 • Donmuş Küre: Ne zaman temel olmayan bir beceri kullandığınızda, ek hasar veren ve düşmanları Donduran bir Donmuş Küre fırlatma ihtimaliniz (%) de vardır.
 • Buz Parçaları: Buz Parçacıkları, herhangi bir Donmuş düşmana otomatik olarak çağrıda bulunur ve onlara doğru uçarak daha fazla hasar verir.
 • Zincirin parlaması: Belirli bir miktarda Mana harcadığınızda otomatik olarak Chain Lightning kullanarak yakındaki birden fazla düşmana hasar verirsiniz.
 • Yüklü Cıvatalar: Bir düşmanı sersemlettiğinizde, onlardan birden çok düşmana hasar veren üç adet Şarjlı Oku serbest bırakma şansı vardır.
 • Alev Kalkanı: Alev Kalkanı, ölümcül hasar aldığınızda otomatik olarak devreye girerek çevredeki düşmanları yakar. İki dakikalık bir soğuma süresi vardır.
 • ışınlanma: Evade (boşluk çubuğu), hedefte Yıldırım hasarı veren kısa menzilli bir Işınlanma ile değiştirilir.
 • Buz Zırhı: darbe aldığınızda, kısa süreliğine çevrenizde bir buz bariyeri oluşturan Buz Zırhı uygulama şansınız olur.
 • Don Nova: Büyüleme becerisiyle yapılan şanslı bir vuruşta, yakındaki düşmanları Donduran Frost Nova’yı serbest bırakma şansınız vardır.
 • Hidra: Belirli bir miktarda Mana harcandıktan sonra, bir Hidra kısa süreliğine ortaya çıkar ve düşmanlara hasar vermek için ateş püskürtür.
 • Buz Bıçakları: Harcanan her 40 saniyelik bekleme süresi için, rastgele bir düşman üzerinde Buz Bıçakları üretme, hasar verme ve muhtemelen onları Savunmasız hale getirme şansınız olur.
 • Yıldırım Mızrağı: Crackling Energy’yi absorbe etmek, hasar vermek için düşmanları arayan bir şimşek mızrağı yaratma şansına sahiptir.
 • Kar fırtınası: Her birkaç saniyede bir, üzerinizde bir Blizzard oluşur ve kısa süreliğine sizi takip ederek düşmanlara hasar verir ve onları ürpertir.
 • Meteor: Şanslı bir vuruşta, bir meteorun düşmanların üzerine düşerek hasar verme ve yeri yakma şansı vardır.
 • Güvenlik duvarı: Bir düşman her yanan hasar aldığında, altlarında kısa bir süre için Güvenlik Duvarları oluşturarak onları daha fazla yakma şansı vardır.
 • Top Yıldırım: Şanslı bir vuruş, yakındaki düşmanlara ek hasar veren statik bir Yıldırım Topu oluşturabilir.

İki Diablo 4 büyü yuvasını ve mevcut her becerinin simgelerini gösteren büyücü becerileri listesi.

Büyüler nasıl donatılır

Büyüleri donatmak için, temel beceriye tahsis edilmiş en az bir beceri puanınız olmalıdır: Örneğin, bir büyü olarak Ateş Topu’nu donatmak için, bir beceri olarak donatılmamış olsa bile, Ateş Topu Becerisinde en az 1. Sıraya sahip olmalısınız. Bu, beceri puanları veya ekipman yoluyla olabilir, çünkü bazı zırh, mücevher ve silahlar donanımlıyken belirli bir becerinin derecesini ekler. Bu avantajı sağlayıp sağlamadıklarını görmek için öğelerinizin açıklamalarını kontrol edin; bu, bir teçhizatı diğerine tercih etmek arasındaki fark anlamına gelebilir.

İstediğiniz büyünün en az bir derecesine sahip olduğunuzda, ‘S’ye basarak ve bir beceriyi bir büyü yuvasına sürükleyerek becerilerinizi açmanız yeterlidir. Bir beceri aynı anda hem beceri yuvasına hem de büyü yuvasına yerleştirilebilir.

Artık büyüler hakkında bilinmesi gereken her şeyi biliyorsunuz, Sorcerer’ınızın en iyi D4 Sorcerer yapısıyla teste hazır olduğundan emin olun. Birden fazla karakteriniz varsa veya sadece Blizzard’daki adamların ne düşündüğüyle ilgileniyorsanız, en sevdikleri yapıları en iyi Diablo 4 yapım kılavuzumuzda bulduk.oyun-2