Interfax’a Sanayi ve Ticaret Bakanlığı basın hizmetinde söylendiği gibi, St.

Başbakan Yardımcısı ve Bakanlık Başkanı Denis Manturov adına, Shushary-Avto LLC’de (sitenin varlıklarına sahip olan tüzel kişilik) FSUE NAMI’nin% 100 hissesinin satışını ima eden ayrı bir hükümet kararnamesi taslağı geliştirildi. Almaz-Antey endişesine. Çarşamba günü, proje düzenleyici yasal düzenleme taslaklarının federal portalında göründü.“Taslak karar hükümlerinin kabul edilmesi, Shushary-Avto LLC’nin üretim kapasitelerinin yüklenmesi konusuna hızlandırılmış bir çözüm sağlayacak ve sonuç olarak kalkınma stratejisinin hedef göstergelerine ulaşılmasına katkıda bulunacaktır. Karar taslağına ilişkin açıklayıcı notta, 2035’e kadar olan dönem için Rusya Federasyonu’nun otomotiv endüstrisi” ifadesi yer alıyor.

Shushary’deki Toyota fabrikasında üretim geçen yıl Mart ayı başlarında askıya alınmıştı. Eylül ayında Toyota kapandığını doğruladı. Mart ayının sonunda site devletin malı oldu ve FSUE NAMI onun sahibi oldu.

Almaz-Antey, St. Petersburg otomobil fabrikasının sahasında kamyon üretiminin yanı sıra E-Neva elektrikli crossover’ı kurmayı planlıyor.

Bir aydan daha uzun bir süre önce, Almaz-Antey savunma endişesinin bir parçası olan ve S-500 uzun menzilli ve orta menzilli uçaksavar füze sistemi (SAM) dahil olmak üzere hava savunma ekipmanı üreten Obukhov Fabrikasının olduğu bildirildi. ), zaten sitenin yönetici şirketi haline geldi.genel-22