Motorola daha önce Envision TV dizisini yayınlamıştı ve güncellemeye devam etmişti. Haziran ayının başlarında Motorola, 32″, 43″ ve 55″ ekran boyutlarında ve 4K çözünürlüğe kadar yeni Envision TV’lerini tanıttı. Şimdi Motorola, 55 inç ve 65 inç 4K çözünürlüklerde EnvisionX QLED TV’yi tanıttı.

Yeni QLED TV Motorola EnvisionX, dar bir çerçeve ve metal bir stand aldı. Ekran, üreticiye göre Dolby Vision ve 1,07 milyar renk desteğiyle görüntü kalitesini artıran Quantum-Glow teknolojisi ile donatılmıştır. Kullanıcılar altı resim modundan birini seçebilir.Motorola EnvisionX QLED TV, MediaTek dört çekirdekli tek çipli sistem ve 2 GB RAM’in yanı sıra Dolby Atmos’u destekleyen 20 W stereo hoparlörlerle donatılmıştır. TV, Google TV işletim sisteminde çalışır, Google Asistan sesli yardımcısını destekler ve içerik akışı için önceden yüklenmiş uygulamalarla birlikte gelir.

Ekipman üç HDMI bağlantı noktası, iki USB bağlantı noktası ve bir Ethernet bağlantı noktası içerir. Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz / 5 GHz) ve Bluetooth desteği vardır.

55 inçlik Motorola EnvisionX QLED TV, Hindistan’da 435 dolar, 65 inçlik model ise 605 dolar. Bu, 55 inçlik model için daha önce belirtilen 725 doların oldukça altında.genel-22