Hiç iPhone’unuzda önemli bir zamanlayıcı veya alarm ayarlayıp zamanlayıcı veya alarm çaldığında, uyarı sesi o kadar düşüktü ki kaçırdınız mı? Ve daha sonra, şuraya giderek alarm ve zamanlayıcı uyarı sesini kontrol ettiğinizde Ayarlar > Sesler ve Haptikler, “Zil Sesi ve Uyarı Sesi” başlığı altındaki ses seviyesi çubuğunun maksimum ses seviyesine ayarlandığını görünce dehşete düştünüz. Alarm veya zamanlayıcı çaldığında iPhone’unuzu tutuyor muydunuz? Daha da spesifik olarak, alarm veya zamanlayıcı çaldığında cihaza mı bakıyordunuz?

Bir deney deneyin. iPhone’unuzu bir masaya koyun ve zamanlayıcıyı 10 saniyeye ayarlayın ve uzaklaşın. Zamanlayıcının sonundaki uyarının sesi, diğer zamanlarda olmasını beklediğiniz kadar yüksek olmalı, değil mi? Bunun nedeni, muhtemelen Dikkate Dikkat Edilen Özellikler düğmesinin açık olmasıdır. Bu ayarı etkinleştirdiğinizde, iPhone’unuz ekrana baktığınızı algılarsa ekranı karartmaz, kilitlendiğinde bir bildirimi genişletir ve bazı uyarıların sesini azaltır.
Başka bir deyişle, Dikkat Duyarlı Özellikler etkinleştirildiğinde, iPhone’unuzun ekranına bakıyorsanız veya sadece telefonu tutuyorsanız, alarm ve zamanlayıcı çaldığında normalden daha düşük çalacaktır. Ama bunun bir yolu var.

Bir alarm her çaldığında veya bir geri sayım sayacı sıfıra geldiğinde zil sesinin yüksek ve gururlu çıkmasını tercih ederseniz, Dikkate Dikkate Yönelik Özellikleri hızla devre dışı bırakmanızı sağlayacak kolay talimatları size verebiliriz. Hazır mısın? git Ayarlar > Yüz Kimliği ve Parola ve parolanızı yazın. Dikkate Uygun Özellikler’e gidin ve ayarı kapatın. Bunu yaptığınızda, ister telefonu elinizde tutun, ister ekrana bakın, ister yan odadaki bir masanın üzerinde olsun, zamanlayıcınız ve alarmınız dikkatinizi çekecek kadar yüksek sesle çalacaktır.

Ve bu yıl, iOS 17 ile, iPhone kullanıcıları birden fazla zamanlayıcı ayarlayabilecek (düşmemek için bir şeye tutun). Evet, bu, Android kullanıcılarının yıllardır sahip olduğu bir özellikti ve iOS kullanıcıları, zamanlayıcılar yerine birden çok alarm ayarlayarak sınırı aşabiliyordu. Ancak iOS 17 yüklendikten sonra böyle bir geçici çözüme gerek kalmayacak.telefon-1