Intel, ürün yelpazesine Arc Pro A60, Pro A60M GPU'ları ekliyor: Tüm ayrıntılar

bilgi genişletti ark pro A-serisi profesyonel grafik işlem birimleri (GPU’lar) serisini duyurarak Intel Arc Pro A60 ve serinin yeni üyeleri olarak Pro A60M.

Yonga üreticisi, yeni ürünlerin “Intel Arc Pro ailesinde performansta önemli bir adım olduğunu” ve 12 GB’a kadar video belleği (VRAM) olan profesyonel iş istasyonu kullanıcıları için tasarlandığını iddia ediyor. Ayrıca, yüksek dinamik aralığa (HDR) ve Dolby Vision’a sahip dört ekran için destek sunarlar.

GPU’lar yerleşik ışın izleme donanımı, grafik hızlandırma ve makine öğrenimi yetenekleriyle birlikte gelir.

Yeni teklifin mevcut GPU’larla karşılaştırması
Intel, Arc Pro A serisi grafiklerin iş istasyonu GPU alanına yeni bir seçenek sunduğunu iddia ediyor.

Mevcut Intel Arc Pro ürünleriyle karşılaştırıldığında Intel Arc Pro A60 ve A60M, 16 ile iki kat daha fazla PCIe yolu, saniyede 384 gigabayt ile iki kat daha fazla bellek bant genişliği, 256 ile iki kat ayrılmış AI Xe Matrix Extensions (XMX) motorları sunar ve 16 ile ışın izleme birimlerinin sayısının iki katı.

Yeni GPU’lar aynı zamanda AV1 de dahil olmak üzere tam medya kodlama ve kod çözme desteğine sahip olduğundan, bilgisayar destekli tasarım ve modelleme (CAD/CAM), AI çıkarım görevleri ve medya işleme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Medya uygulamaları için optimize edilmiş GPU’lar
Intel, iş istasyonu GPU’larının ayrıca Blender gibi medya ve eğlence uygulamaları için optimize edildiğini ve yüksek performanslı, aslına uygun görsel deneyimlerin uygun ölçekte oluşturulmasını sağlamak için işleme ve ışın izleme kitaplıklarını çalıştırdığını söyledi.

Intel Arc Pro A60 GPU kullanılabilirliği
İş istasyonu masaüstleri için Intel Arc Pro A60 GPU, önümüzdeki haftalarda Intel yetkili distribütörlerinde satışa sunulacak. bu Intel Arc Pro A60M Mobil sistemler için GPU, önümüzdeki aylarda orijinal ekipman üreticileri (OEM) ortaklarından temin edilebilecektir.

Ek olarak, Intel Arc Pro A40 GPU içeren iş istasyonu tasarımları artık HP’den temin edilebilir ve bunu 2023’ün üçüncü çeyreğinde Dell ve Lenovo takip etmesi beklenmektedir.

FacebooktwitterLinkedinmakalenin sonugenel-9